Про боротьбу українського добра і російського зла

6 коментувати
Що може українське суспільство протиставити бездуховності, що замаскувалася під благі цілі? Лише власну духовність і патріотизм

Сьогодні потрапила на очі публікація та відео так званого Всеукраїнського Хресного ходу, організованого УПЦ МП до чергової річниці Хрещення Русі. Мимоволі приходять думки про боротьбу добра і зла, коли порівнюєш цю ходу з духовними заходами інших конфесій.

Коли “церква” - це ідеологічна зброя

Навряд чи після двох років війни з Росією ми могли собі у страшному сні уявити, що вулицями українських міст будуть марширувати багатолюдні колони прихильників “Русского міра”, котрі будуть нести георгіївські стрічки, портрети царя Ніколая ІІ, прапори російської імперії, практично копіюючи подібні заходи, що відбуваються у сьогоднішній тоталітарній Росії. Бракує хіба портретів Сталіна та інших катів українського народу.

Здавалося, наче не було обстрілів мирних кварталів. Не було тисяч вбитих військових і мирних громадян. Нема війни з Росією. Проте, коли бачиш такі колони, то чітко розумієш, що для Кремля церква теж може бути інструментом ідеологічної війни.

Виникає логічне запитання: чи можуть молитися за мир ті, хто своїми діями провокував цю війну, чи може називатися духовною установою ті, хто пропагують імперські ідеї поневолення інших народів.

Проте одразу ж знаходиш відповіді у нашій недалекій історії, коли окремі служителі, здавалося б, української церкви (офіційна назва УПЦ МП - “Українська православна церква”), відмовлялися ховати загиблих українських воїнів або ж відверто називали війну “громадянським конфліктом”. Це позиція, яка вигідна Росії, яка керована з Росії.

Чи можуть молитися за мир ті, хто своїми діями провокував цю війну?

Бездуховності можемо протиставити лише нашу духовність

Що може українське суспільство протиставити бездуховності, що замаскувалася під благі цілі? Лише власну духовність і патріотизм.

Ця справжня духовність і патріотизм проявляється в тому, як віряни переходять до УПЦ КП, оскільки не готові підтримувати ідеї “Русского міра”. Сподіваюся, що нинішня хода переконає ще більше людей, що їхні духовні почуття намагаються використати у шкоду їхній Батьківщині.

Духовне піднесення і патріотичні почуття відчуваєш, коли відвідуєш такі заходи, як проща до Зарваниці, де за приблизними оцінками цього року збереться майже мільйон вірян.

Те, що у Зарваниці збирається у сотні разів більше людей, лише підсилює відчуття, що Україна змінюється. Люди стають стійкими до антиукраїнської пропаганди, навіть замаскованої російськими церковними технологами під “щиру віру”.

Щодо оцінки діяльності УПЦ МП з георгіївськими стрічками і явно антиукраїнськими гаслами, залишається лише сподіватися, що на таку діяльність вчасно реагуватимуть правоохоронні органи, СБУ, щоб у нас не з’явилося чергової “народної республіки” з релігійним підтекстом.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.