Сто днів плавання корабля Гройсмана: горизонти і «пробоїни»

0 коментувати
Поки що урядовці більше «притиралися» до посад і обставин та доволі обережно робили кроки вперед

Минуло 100 днів з початку роботи нового уряду. Ні громадськість, ні експерти офіційного звіту Кабінету міністрів ще не бачили, але горизонти і «пробоїни» на кораблі оновленого Кабміну очевидні.

Що ж вдалося чи не вдалося реалізувати новій команді уряду з моменту її формування?

Насамперед хотілося б відзначити прагнення урядовців до макроекономічної стабілізації. Зокрема, створено додатковий механізм для стимулювання кредитування бізнесу, продовжується валютна лібералізація, що, безперечно, матиме позитивний вплив на діяльність експортерів.

В енергетичній сфері Кабмін планує залучити значний інвестиційний ресурс у розвиток власного видобутку газу. Серед інших вагомих здобутків уряду у цій галузі - сформовано Наглядову раду «Нафтогазу», розроблено концепцію створення Фонду енергоефективності.

Своєрідним проривом у соціальній сфері стало скасування оподаткування пенсій з 1 липня 2016 року. Все це, звичайно, вартує на увагу у діяльності цього уряду.

Водночас є й нереалізовані напрямки діяльності, або ж недоопрацювання. Зокрема, у  податковій сфері спостерігається мало зрушень. Не виконано жодних обіцяних кроків з реформування ДФС та не призначено постійного заступника ДФС з питань митниці. В сфері захисту прав споживачів та в сфері охорони довкілля також «кінь не валявся».

Реформи відбуваються повільно як для кризової ситуації, в якій опинилася наша країна

Реформи відбуваються повільно як для кризової ситуації, в якій опинилася наша країна. Пробуксовують надзвичайно важливі для українського суспільства антикорупційна реформа та реформа правоохоронної системи.  Так, приміром, уряд звітує про початок роботи патрульної поліції ще в 11 містах України, тобто, загалом працює патрульна поліція в 32 містах. Але в Україні налічується понад 450 міст і, якщо патрульну поліцію запускатимуть в такому режимі, повністю реформа буде реалізована не раніше, ніж за 40 місяців.

Звичайно, важко оцінювати уряд за 100 днів роботи, адже багато заходів перебуває у процесі виконання. Однак можна сказати про вже зірваний строк подання проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік. Цей проект було внесено до Верховної Ради лише 13 липня 2016 року, а враховуючи визначені Бюджетним кодексом та парламентським регламентом строки подання Кабінетом міністрів цього документу (розглядає не пізніше 1 квітня та подає у триденний строк), загальне порушення склало майже 3,5 місяці.

Загалом, зважаючи на складну політичну та економічну ситуацію, протягом такого короткого терміну урядовці більше «притиралися» до посад і обставин та доволі обережно робили кроки вперед. Але потенціал і ресурси у них є – будемо очікувати динаміки та чіткого поступу в напрямку задекларованих цілей. І новий політичний сезон, що стартує восени, буде найкращою нагодою продемонструвати, на що здатний уряд Володимира Гройсмана. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.