Український гамбіт на Євробаченні

0 коментувати
Цьогорічне Євробачення пройшло з неприємним присмаком для іміджу України

Рішення СБУ не впускати в Україну російську учасницю Юлію Самойлову через її виступи в окупованому Криму викликало хвилю обурення в Росії та негативну реакцію Європейської спілки телебачення і радіомовлення. Незважаючи на те, що скандал вщух, іноземні журналісти згадували те рішення, сам факт чого не на користь нашої держави.

Однак Україна в цій ситуації показала себе не як об'єкт, а як суб'єкт міжнародних відносин – що вкрай рідко траплялося за часи незалежності. Інакше кажучи, вона виступила самостійним гравцем, який без вказівок з-за кордону ухвалює рішення та несе за них відповідальність.

Тверда позиція може викликати роздратування чи обурення, але з нею будуть рахуватися. Незважаючи на тиск з Європи та РФ, Євробачення цього року таки пройшло без російської учасниці, яка порушила закон України. Київ при цьому права на проведення конкурсу не позбавили, хоча такі погрози були. Не реалізувались і російські мрії про бойкот Євробачення з боку інших держав-учасниць. А Європейська спілка телебачення і радіомовлення висловила свою глибоку стурбованість – і на тому все.

Уперше за довгий час закон, послідовна державна політика та національні інтереси відтіснили на задній план бажання України вгодити всім. Саме така рішучість притаманна країнам, на яких зважають на міжнародній арені. І лише такі країни можуть самостійно визначати, яким буде їх майбутнє. Наша непоступливість викликає ще більшу повагу, якщо згадати, що проявлена вона була по відношенню до європейської спільноти, повноправним членом якої Україна так прагне стати.

Подібні принципові та виважені рішення повинні увійти до повсякденної практики держави, навіть якщо «перемоги» будуть не такими очевидними, а ризики серйознішими. Адже саме такі рішення доведеться приймати, коли настане час операції зі звільнення окупованого Донбасу та Криму…


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Василь Михайлишин
Василь Михайлишин

Дослідник Університету Гельмута Шмідта

Інші погляди автора
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.