Українці мають право думати про росіян "не так"

17 коментувати
Якщо раптом щось здається вам образливим, несправедливим, потрібно мати на увазі, що ці образи обґрунтовані

Цими днями випадково вдалося поспілкуватися в Києві з декількома людьми з Росії. Тільки один з них виявився дурнем і мерзотником. Решта - хорошими, совісними людьми.

Розрізнити їх просто. Другі слухають уважно українців, весь час намагаючись встати на їх сторону, подивитися на те, що відбувається їх очима. І у них це виходить. Хоча це для них душевна робота: вони приїжджають з іншого світу, і це вже без лапок так. Перші (мені попався такий один) - не стільки слухають, скільки пред'являють претензії, збирають "образи", які їм "завдали" українці, думаючи про них "не те і не так".

А українці мають право думати про них "не те і не так". Мають повне право, яким, до речі, в Києві мало хто користується. В основному українці самі уважно слухають, намагаються пояснити і допомогти зрозуміти. Так ось, для українців це теж душевна робота. Навіть не так - величезна душевна робота. Тому що напали не вони, а на них. Тому що вбивають їх друзів і рідних.

Я прошу моїх читачів-росіян завжди це пам'ятати, спілкуючись в соціальних мережах або ж особисто. Якщо раптом щось здається вам образливим, несправедливим, потрібно мати на увазі, що ці образи мають місце - і час - бути. Вони обгрунтовані. Набагато більше, ніж образи росіян на щось сказане не так на їхню адресу. Це настільки ж різниться, як куля, що летить в людину, і слово, тим більше, адресовані не персонально вам.

Українцям є що вам розповісти, і ще довго це будуть не найприємніші речі

Пам'ятайте про це та іноді терпіть. Слухайте, а головне - чуйте. Це дуже важлива річ. Я прошу всіх росіян, які приїжджають в Україну, менше говорити і більше слухати. Українцям є що вам розповісти, і ще довго це будуть не найприємніші речі. Дивно цього не усвідомлювати. Під час несправедливої, підлої війни просто не буває інакше.

Війна і мир, а росіяни "завдяки" пропаганді існують в цілому у відчутті миру, - це різні системи координат. Перемістіть себе подумки в українську, і вам багато що стане зрозуміло, а образи перетворяться на нормальний людський сором, який зовсім не принижує, а очищає.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.