Що ми віддаємо Путіну за вугілля з ОРДЛО?

16 коментувати
Путін давно міг би обрубати нам все з Донбасу, влаштувавши мало не пекло, але ні. Чомусь не обрубує

Путін давно міг би обрубати нам все з Донбасу, влаштувавши мало не пекло, але ні. Чомусь не обрубує

Може, в обмін на ресурси і податки з ОРДЛО наш уряд нічого не робить для повернення Криму? Або в обмін не називає війну війною?

А давайте поміркуємо не про ту блокаду, яка є, нехай частково, а про ту, якої немає взагалі. Про блокаду України від енергоресурсів з окупованої Росією частини Донбасу.
Путін міг би давно обрубати нам все звідти, влаштувавши нам мало не пекло (наші міністри про нього говорять), — але ні. Чомусь не обрубує. Не влаштовує нам пекла.

Питання. Він що, дбає, щоб в українців у будинках безперебійно було тепло? Щоб металургійні заводи України працювали? Тобто Путін – він Україні товариш виходить, а не ворог?
Нам тут кажуть, що шахти ОРДЛО, як мінімум, половину грошей відстібають колаборантам, але все-таки платять податки в Україні, причому частина їх йде на озброєння армії. (Тобто, половина – Україні, половина – на війну з нею. З однієї і тієї ж шахти. Отакої!) Як таке міг би дозволити Путін, навіть якщо він нам не товариш, то хоча б таємний симпатизант? Це ж Путін про нас реально дбає, так по факту? Щоб нам було тепло, сухо і ситно?

Не знаходите в цій ситуації, скажімо так, деяких смислових, цілепокладальних протиріч?
Я довго про це думав, прикидав так і сяк. Думку про те, що Путін любить Україну, я, звісно, відкинув. Так само, як і його безпосередню участь у прибутках ОРДЛОвських шахт. Путін, звісно, вважає гроші священними, але не більш священними за "Великую Россию", яку він будує, прагнучи знищити Україну. Тоді, що ж це, як це пояснити?

Мене можна одразу звинуватити у "зраді", та заради бога, але в мене все гаразд з логікою. Логіка мені підказує, що блокада України з боку путінської сторони може бути тільки винятково в рамках прихованого від українського (російського - то само собою) суспільства договору між урядами воюючих країн.

Зрозуміло, я не знаю, в яких умовах, з яких причин він був складений. І взагалі, чи складений він на папері, це в принципі малоймовірно. Або це ланцюжок домовленостей, можливо, побудований через країни-посередники, через бізнесменів-посередників, політиків-посередників або якось інакше. І я, звісно, не знаю, що він передбачає у обмін на безперешкодний доступ України до ресурсів, що видобувають на захопленій території РФ. Але для мене очевидно, що у відповідь на ніяк публічно не мотивовані послаблення "киевской хунте, убивающей русских людей", він щось суттєве не передбачає. Інакше просто не може бути. Путін зовсім не та людина, яка дає комусь преференції просто так.
Наприклад, може, в обмін на ресурси і податки з ОРДЛО наш уряд нічого ані законодавчо, ані практично не робить для повернення Криму, а три роки лише висловлює міжнародні протести? Можливо, в обмін він не називає війну війною і поводиться з Росією не так, як прийнято під час війни, на міжнародній арені? Можливо, дає негласні преференції великому російському бізнесу в Україні? Або щось ще робить (чи не робить) — я не експерт з усіх питань, не конспіролог. Але як досвідчений журналіст і як просто людина з логікою я вважаю, що без нічого у відповідь дана ситуація не має жодного шансу для існування. Причому протягом вже третього року сутички України зі смертельним (без лапок) ворогом.

Україна — демократична країна, де уряд зобов'язаний відповідати на будь-які, тим більше на логічно обґрунтовані, питання. Отже.

Шановний уряд, розкажи, будь ласка, громадянам, що ми (матеріально чи політично) віддаємо Путіну в обмін на те, що він не заважав нам возити вугілля і отримувати податки з підприємств ОРДЛО?

Громадяни України мають повне законне право це знати. А не відповідаючи на питання, які виникають самі собою, з огляду на об'єктивні події, уряд сам позбавляє себе довіри громадян і залишає безмежний простір для "зради".

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.