"Русскій мір" занапастив 14 дітей

13 коментувати
Страшно уявити, як діти вмирали, поки двадцять годин ніхто не думав про них. І до цього особливо не думали. І завтра вже забудуть

Радянська людина безвідповідальна, вона не розуміє, що значить відповідати за свої дії, а значить і прораховувати їх.

Радянська людина не випадково легко віддає якомусь дяді свої права, оскільки ця угода вигідна і їй: разом з правами вона перекладає на дядю обов'язки - і перестає відповідально мислити. Вона не мислить відповідально, і вона щаслива.

Така його "свобода", що відрізняється від західної, якої домагаються, щоб самому відповідати за себе, за своїх дітей; за двір, місто, країну. Тут секрет щастя радянської людини, його непротивлення будь-якій диктатурі. Потонулі, замерзлі діти - в тому числі і від цього.

У радянської людини на підкірці записано: від неї нічого не залежить, тому вона ні за що не відповідає. Все навколо - за великим рахунком, не її справа. Адже вона хто? Проста людина, гвинтик. Гвинтик не прораховує наслідки, не страхується на випадок НП.

Вийшли в шторм на авось? МНС не викликали, бо засоби зв'язку промокли? Засоби зв'язку від води упаковуються в гумові г ... дони. Вибачте. І прикріплюються на мотузочку, щоб не потонули. Це навіть я, зовсім не водний турист, знаю, у друзів-байдарочників бачив.

На суді вони будуть говорити: «А ми що? Ми нічого. Це погода. Це начальство дозволило »

Дітей погубив совок, який тепер називається "русским миром". Це світ людей без відповідальності. І, чи молоді ці інструктори, директори таборів, або ж вони середніх років, або літні, - неважливо. Естафета безвідповідальною життя передається з покоління в покоління, безвідповідальність - атмосфера "русского мира". Безвідповідальність - і страх суперечити старшому, дяді. І на суді вони будуть говорити: "А ми що? Ми нічого. Це погода. Це начальство дозволило. Звідки ми знали, що так вийде?"

А нащо тут знати щось? Потрібно діяти відповідально, думаючи про можливі ризики. Але немає ні потреби у свободі, ні відчуття себе особистістю, від якої щось залежить, а у гвинтика відповідальності немає. Навіть після вироку покарані будуть впевнені: сидять ні за що.

Дітей дуже шкода. Як же не пощастило їм народитися в суспільстві, що не відповідає за свої дії, - кожного окремо і всіх разом. У тому числі за дітей. Страшно уявити, як діти вмирали, поки двадцять годин ніхто не думав про них. І до цього особливо не думали. І завтра вже забудуть.

"Вічна пам'ять" - це ритуальні слова, вони не про суспільство з "пам'яттю риби", яке не вчиться на власному досвіді і агресивно відкидає чужій. Це і в політиці, і в усьому. Приклади з первісним ставленням до дітей просто найбільш дикі, і вони шокують, й то частково фальшиво. Жахнулися - так. Але насправді хіба хтось здивувався? Здивувалися б, якщо б дітей врятували.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.