Гібридне гетто для кримських татар

5 коментувати
Мова йде не про заборону Меджлісу, а про остаточне перетворення кримських татар на вигнанців

Як і з усім, що відбувається в Російській Федерації або на підконтрольних їй територіях, у випадку з забороною Меджлісу кримськотатарського народу відбувається підміна понять. Насправді, діяльність Меджлісу в Криму давно заблокована. Члени Меджлісу, що знаходяться на півострові, займаються виключно соціальними питаннями і моральною підтримкою кримських татар у місцях їх компактного проживання. Ніякої політичної діяльності Меджліс в Криму не може здійснювати вже давно.

Таким чином, мова йде не про заборону Меджлісу, а про остаточне перетворення кримських татар на вигнанців. Згідно з російськими законами про «екстремізм», будь-якого кримського татарина можна буде при необхідності представити членом Меджлісу, іншого члена Меджлісу, прихильником Меджлісу, таємним прихильником Меджлісу – як завгодно ‒ і посадити. Кримські татари стають свого роду токсичними людьми, якими на початку становлення гітлерівської Німеччини були євреї.

Це ‒ сигнал іншим жителям півострова якомога менше спілкуватися з кримськими татарами. Якщо у вас є колега ‒ кримський татарин, краще не ходити до нього в гості. Якщо в класі навчається кримський татарин, хай краще ваша дитина з ним не спілкується – раптом завтра його сім'я опиниться прихильником Меджлісу, «екстремістом»? Іншими словами, це завершення будівництва гібридного гетто для кримських татар. Заборона Меджлісу – остання цеглина в його невидиму, але дуже міцну стіну, що відокремила кримських татар від інших жителів півострова.

За останні півроку на територію України з Криму виїхало на 68 тис. більше людей, ніж в'їхало

Друга мета будівельників гібридного гетто – атомізувати саме кримськотатарську спільноту. Вже зараз люди побоюються збиратися. Будь-які збори кримських татар у кількості від двох осіб можуть бути трактовані як несанкціонований акт. Будь-яке весілля, на якому зайде мова про політику чи буде звучати кримськотатарська патріотична музика, може бути трактована як збори прихильників Меджлісу. Чому ні? За російськими законами ‒ запросто.

Іншими словами, завдання, з одного боку, полягає в тому, щоб загнати кримських татар у гетто в самому Криму, мінімізувати контакти з іншим населенням і зробити свого роду кастою недоторканних, а з іншого – залякати кримськотатарську спільноту до такої міри, щоб люди боялися спілкуватися і, таким чином, як-небудь чинити опір.

У тому, що Меджліс буде визнаний так званим російським судом екстремістською організацією, не було сумнівів з самого початку. «Екстремістські» закони в Росії для того і приймали – щоб придушити усіх, хто думає інакше. Однак у випадку з Меджлісом вони вперше застосовуються по відношенню до виборного представницького органу цілого народу, а через нього ‒ щодо всього народу в цілому.

Варто зазначити, що перша реакція президента Петра Порошенка та українського МЗС на заборону Меджлісу мені сподобалася. МЗС України назвав те, що відбувається в Криму діями, що підпадають під Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Порошенко, тим часом, згадав у своїй досить швидко зробленій заяві про те, що заборона Меджлісу є продовженням репресій проти кримських татар і сигналом про їх посилення.

Все правильно сказано, що далі повинні бути дії. Україна повинна бути готова приймати біженців на підконтрольній Києву території. Всі, хто буде відчувати себе в небезпеці, кого російські спецслужби будуть про щось попередити, відразу зрозуміють, про що йде мова – це загроза подальшого арешту і т. д. Багато хто почне їхати з Криму. За даними організації Крим SOS, яка запросила дані Прикордонної служби України, тільки за останні півроку різниця між кількістю тих, хто виїхав з півострова людей, порівняно з кількістю тих, що в'їхали, склала 68 тис. осіб. Це величезна цифра. Очевидно, що більшість з них – кримські татари, хоча аналізу за національністю ніхто провести не може. Більше того, люди бояться заявляти, що вони біженці, оскільки на території Криму у них залишаються родичі.

Судячи з ситуації, в якій кримські татари опиняться найближчим часом, кількість бажаючих виїхати на материкову Україну буде рости.

Нарешті, багатьох здивувало, що вустами так званого прокурора Наталії Поклонської (хоча зрозуміло, що в цій ситуації вона виступає як "говорящая голова") раптово було оголошено про припинення діяльності Меджлісу до відповідного рішення суду. Здавалося б, навіщо такий поспіх? Адже тягнеться «справа» не перший місяць. Моя версія: це зроблено тому, що ключові члени Меджлісу, які живуть в Криму, зараз знаходяться за межами півострова, і таким чином їм переданий сигнал не повертатися назад ‒ якщо вони не хочуть потрапити під репресії.

В цілому, судячи з дій, мрія влади РФ ‒ щоб жодного кримського татарина в Криму не залишилося. І вони будуть її реалізовувати, крок за кроком. Голокост, просто всі забули, теж починався із заборони будь-якої єврейської самоорганізації.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.