Дорогим товаришам, "стурбованим кримськими татарами"

23 коментувати
Пильна ксенофобська риторика потрібна тим, хто хоче забути про кримських татар і про Крим взагалі

Пильна ксенофобська риторика потрібна тим, хто хоче забути про кримських татар і про Крим взагалі

Ставлення до кримських татар для мене — лакмус. Тест на байдужість та здатність зрадити

За радянської влади (українці, пам'ятаєте?) було так. "Чому ви весь час говорите про євреїв? У Бабиному Яру вбивали не тільки їх!"

Тепер стару ксенофобську посилочку перелицювали.

"Чому ви весь час говорите про кримських татар? Не їм одним погано від анексії, є й інші люди!"

Звичайно, є й інші люди. І я їх від кримських татар не відокремлюю. Жоден кримський татарин, представник гнаного та пережитого страждань народу, не відділяє! Але ця запорошена ксенофобська риторика — не про них.

Ця риторика потрібна тим, хто хоче забути про кримських татар і про Крим взагалі, затишно влаштувавшись за компиками в своїх квартирах та кабінетах. Відмахнутися від відповідальності за сьогодення і майбутнє Криму, не заявляючи це прямо. Нічого не робити, тільки балакати.

На щастя, є й інші люди. Справжні, великодушні, сердечні громадяни України, які приймають біль кримських татар як свій, — та їх величезна, багаторазова більшість. Про що свідчать хоча б результати експрес-опитувань про ставлення до блокади комерційних відносин з Кримом, на території якого творяться репресії.

А ті, кого, на щастя, менше, ось ці "непотрібновиділятикримськихтатар", — називайте мене кримськотатарським націоналістом, як це робили в Росії, або як хочете, мені все одно. Але ставлення до кримських татар для мене — лакмус. Тест на байдужість та здатність зрадити. Як по-справжньому цивілізованих, я таких людей не сприймаю: ті ж самі, тільки молодші, совки.

Їх ментальні предки пирхали при слові "євреї", тому що не хотіли згадувати про Голокост; вони — про національне гетто в сучасному Криму. При словах "кримський татарин", "кримськотатарська автономія" (повтори хоч сто разів, що в складі України, ніби не чують) їх плющить, і коричнева духовна скрепа вилазить назовні...

Дорогі товариші, "стурбовані кримськими татарами", ось що я вам скажу. Припиняйте, поки вас ще далі не занесло. Совок — капут. В Україні, здобувшої перемогу Революції Гідності, не може бути таких розмов. Кримські татари — мирний та відкритий народ, який нікому не бажає і не робить зла. Краще розширюйте свій кругозір, дізнавайтесь більше про Крим і про кримських татар, спілкуйтеся з ними і дивіться в майбутнє, яке має бути і буде спільним. В вільній та єдиній Європі. Без усіляких фобій. Ось тільки так.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.