Чесно про блокаду в Криму

30 коментувати
Якщо країна забуває про Крим і долі людей, які живуть там, вона втрачає моральне право говорити про агресію, анексію і окупацію

Коли ми з групою журналістів телеканалу ATR вперше прибули на пункти пропуску адміністративного кордону України з Кримом, побачена кількість фур з комерційним вантажем, що рухаються на територію анексованого півострова, мене просто шокувала.

Якби не бачив на власні очі, то вважав би за фейк агентства LifeNews. Неможливо повірити, що торгівля між державою і анексованою в неї територією ведеться настільки активно.

Тим часом, мої очікування від громадянської акції по блокуванню Криму виправдалися з лишком. Думаю, що самі організатори блокади не очікували такого ефекту. Багато в чому це обумовлено тим, що акцію підтримали місцеві представники правоохоронних органів. Вони, звичайно ж, не є учасниками перекриття руху вантажів, однак заступник начальника УМВС Херсонської області Ілля Кива підтримав акцію. «Цього разу міліція буде з народом», - зазначив він.

Завдяки позиції співробітників правоохоронних органів на кордоні не відбувалося ніяких подій і зіткнень. Велися розмови між водіями вантажівок і протестувальниками, однак виключно на рівні політичних дискусій.

Дуже неправильно називати це продуктовою блокадою

Головний аргумент з боку тих, хто везе товари, такий: «Нам потрібно годувати сім'ї, ми втратимо роботу» і т. д. Лукавство з їхнього боку, як мені здається, полягає в тому, що цими ж товарами можна торгувати у величезній 40-мільйонній Україні. Вони не говорять головного: просто в Криму ціни вищі, тому і возять товари на окуповану територію. Отже, йдеться не про патріотизм і співчуття громадянам України, які залишилися в Криму, а про прибуток.

Дискусії відбуваються кожен день. Коли учасники акції в якості аргументу говорять про те, що водії фур і їхні роботодавці своєю торгівлею підтримують окупаційну владу, і в той же час на півострові заарештовують і вбивають кримських татар та інших громадян України, які підтримують українську державність, і не визнали анексію, незадоволеним водіям відповісти нічого. Вони кажуть, що згодні з цілями акції, але їм просто хочеться заробити гроші. От і вся розмова.

Акція по блокаді не стосується людей – тільки комерційних вантажів. Дуже неправильно називати це продуктовою блокадою, натякаючи ледве не на якийсь голодомор. Більше того, цей термін був введений російською пропагандою. Дивно, що українські ЗМІ й багато журналістів його повторюють. Блокада стосується не тільки продуктів харчування, але і всіх комерційних вантажів. Це і будматеріали, і паливо, і комп'ютери, і різного роду побутові речі – в Крим везуть все. Масштаб бізнесу дорівнює цинізму людей, які ним займаються, по відношенню до страждань українських громадян в Донбасі та на півострові.

Не всі в Україні розуміли сенс блокади. Однак незабаром Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв і Ленур Іслямов пояснили її завдання. Блокада переслідує виключно гуманітарні цілі, які стосуються питань прав людини у Криму. Там люди не відчувають захисту своєї держави, вони живуть у постійному страху. Головна вимога протестувальників – звільнення політв'язнів, починаючи від Надії Савченко, і закінчуючи Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком, Ахтемом Чигойзом та іншими людьми, які незаконно перебувають під вартою.

Навіть якщо Росія не виконає ці вимоги, сама постановка питання вселяє в людей віру в Україну; віру, що суспільство їх не забуло. Акція з блокади Криму багато в чому несе моральний характер, адже вона виступає за припинення аморальних стосунків з окупаційним режимом. З одного боку, вона націлена на те, щоб нагадати ув'язненим, котрі не зрадили Україну, що їх не забули. З іншого боку, ця ініціатива покликана дати сигнал жителям України про те, що не можна продавати своїх співвітчизників за фуру морозива. Адже виходить, що підприємці возять солодощі туди, де знущаються над громадянами України.

Так далі тривати не може. «Без Криму немає України» - одне з ключових гасел цієї блокади. Якщо країна забуває про Крим і долі людей, які живуть там, то вона втрачає моральне право говорити про агресію, анексію і окупацію. Якщо ні на законодавчому, ні на моральному рівні не обурюється з приводу отримання комерційного прибутку від Криму, то що можна вимагати від інших країн? Чому вони повинні дотримуватися санкцій? Чому вони повинні чинити тиск на Росію?

У багатьох українських політиків при розмовах про Крим звучить така нотка, мовляв, у військовому плані ми нічого з Кримом зробити не можемо. Але ніхто цього не вимагає. Джемілєв сказав, що звільнення Криму – це політична та економічна задача. Тим не менш, багато українських політиків і чиновників умивають руки. Мовляв, це тепер завдання міжнародної політики.

Бог не допомагає тому, хто не гребе. І якщо Україна не буде гребти, то вона потоне. Блокада націлена не тільки на Росію, але й на українське суспільство, а також на українську владу. Це не якийсь піар. Дуже засмучує, коли українці повторюють міфи російської пропаганди, що організатори блокади нібито шукають якоїсь власної вигоди. Аж до того, що Джемілєв з Чубаровим хочуть самі контролювати контрабанду. Ще пишуть, що це піар кримських татар перед якимись місцевими виборами, хоча вони в них не беруть участь. Шукають третє дно.

У кримських татар по відношенню до Криму немає комерційного сенсу. Кримські татари – це люди, які живуть з ножем у серці. Їм боляче. Коли в людини ніж у серці, вона не думає про те, скільки в неї грошей. Вони закликають українське суспільство вийти з морального застою, коли нинішній стан справ приймається як належне, і ні суспільство, ні держава нічого не робить для того, щоб змінити ситуацію.

Коли кримське питання знову повернулося на порядок денний в Україні, причому мирним способом, дуже важливо, щоб держава і парламент не закрили на це очі. Потрібно трошки розворушити українську владу і особливо корупціонерів, які забули про мораль; про те, в якому важкому стані знаходиться країна. Якщо людина зраджує і продає свого співвітчизника за якісь матеріальні цінності, то в такої політики і в такої держави просто немає майбутнього.

Більше думок читайте тут.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.