Настав час озброїти Україну

5 коментувати
Росія піднімала ставки, незалежно від того, що робив Київ або Захід

Відмова від надання Україні летальної зброї пояснюється просто: якщо Сполучені Штати підуть на це, Москва загострить бойові дії на сході країни. Мовляв, Кремль або підніме ставки в грі, або підсилить військовий тиск на Україну. За такою логікою, надання Україні летальної зброї – погана ідея, адже ескалація вигідна тільки Росії.

Але ця логіка завжди була сумнівною, адже ґрунтувалася на припущенні, що ситуація в Криму й на Донбасі є реакцією Москви на дії України і Заходу. Мовляв, обравши для себе курс на Захід, Україна почала становити загрозу для російських інтересів. Відповідно, у бідної Росії не залишалося іншого вибору як відреагувати насильством. Захід розширив кордони НАТО – у бідної Росії не залишалося іншого вибору, як вторгнутися в Україну. Той факт, що Євромайдан не мав нічого проти Росії, і що Україна відвернулася від Росії через її агресію, тут не враховується. Як і те, що ще недавно НАТО занепадало (путінська війна його відродила) і ніколи не виявляло серйозної зацікавленості в приєднанні України.

Після недавніх подій ці аргументи здаються ще більш суперечливими.

Кілька тижнів тому Росія посилила артилерійські обстріли українського міста Авдіївка. Незначне просування української армії вперед не могло спровокувати таку варварську, непропорційну відповідь. Кремль просто хотів показати адміністрації Трампа: на територіях, які Москва вважає своєю сферою впливу, вона може робити все, що захоче і коли захоче.

Незалежна Україна, а також незалежні Білорусь і країни Балтії – цієї провокації путінській Росії цілком достатньо

А через кілька днів російське телебачення підтвердило те, про що Україна говорила вже давно, – у донбаських сепаратистів є близько 700 танків. Якщо у 2014 році у них було лише кілька танків на озброєнні, значить, решта були доставлені з Росії. Кремль, звичайно, заперечує такі звинувачення, але їх заперечення і смішні, і абсурдні.

Таким чином, Росія піднімала ставки, нарощувала озброєння і кількість своїх сил на Донбасі, посилюючи за рахунок цього військовий тиск на Україну, незалежно від того, що робив Київ або Захід. Кремль посилює ескалацію не тому, що реагує таким чином на вчинки України і Заходу, а тому що у нього є власний імперіалістський порядок щодо України та інших країн «близького зарубіжжя». Незалежна Україна, а також незалежні Білорусь і країни Балтії – цієї провокації путінської Росії цілком достатньо.

А тепер уявіть, що США або якісь європейські країни вирішили надати Україні летальну зброю. Росія відповість? Можливо. Але фокус у тому, що вона загострила конфлікт у будь-якому випадку – дасте ви Україні зброю, чи ні.

Озброєна Україна зможе краще захистити себе в разі ескалації – а ми вже знаємо, що Росія піде на загострення конфлікту, незалежно від того, чи дадуть їй зброю чи ні.

Ось конкретний приклад.

Уявіть, що Сполучені Штати збираються поставити Києву 700 протитанкових ракет. Росії, в такому випадку, довелося б відправити «у відповідь» ще 700 танків. За яких умов Україна буде краще готова до стримування російського наступу: не маючи західних ракет на озброєнні при 700 танках або маючи 700 західних ракет при 1400 танках? Правильна відповідь друга. Тому, що в першому випадку Росія могла б захопити Україну без будь-яких втрат, а у другому – їй доведеться гарненько подумати, чи готова вона пожертвувати 700 танками.

Тож настав час озброїти Україну. Мир у Східній Україні настане тільки тоді, коли Росія і її авторитарний президент вирішать, що вони хочуть миру. Але якщо в України буде достатньо засобів, щоб захистити себе, шанси на зниження насильства зростуть.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Олександра Мотиля. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.