Чому німці потурають фашизму Путіна

16 коментувати
Євросоюз платить за умиротворення Росії українськими життями

15 червня міністр оборони України Степан Полторак проінформував НАТО, що Україна втратила 623 військовослужбовців у війні з Росією в 2016 році.

Ця дивовижно велика цифра – від трьох до чотирьох смертельних випадків на день – переконливо показує, що Росія і її ставленики не мають наміру дотримуватися мінських домовленостей.

Ця цифра також показує, яку ціну Україна готова заплатити за те, щоб захистити себе і Європу від агресії президента Росії Володимира Путіна

Тим часом німецькі соціалісти, схоже, роблять усе можливе для задоволення імперських амбіцій Росії. Коріння їх байдужості до міжнародних норм і прав людини можуть йти до часів «Остполітік». І вони явно йдуть до 2005 року, коли колишній канцлер Герхард Шредер – назвав Путіна «бездоганним демократом» в період Помаранчевої революції в Україні – залишив роботу в Берліні, щоб стати високооплачуваним чиновником глибоко корумпованої російської державної компанії "Газпром". Оскільки цей крок був зроблений, як тільки закінчився термін його перебування на попередній посаді, схоже, про умови Шредер домовлявся, ще будучи канцлером. Не дивно, що Шредер постійно закривав очі на фашизм і імперіалізм Путіна, захищаючи інтереси Росії у сфері енергетики і підтримуючи збереження залежності Європи від російського газу.

Зігмар Габріель, голова Соціал-демократичної партії, особливо затято виступав на підтримку Путіна. Подумайте, що це означає. Путін знищив демократію в Росії, замінивши її диктаторською системою, замкнутою на ньому та культі його особистості. Путін почав війну в Грузії і Україні, порушив норми міжнародного права і залякав всіх сусідів – від Казахстану і Білорусі до Фінляндії.

Якщо ЄС коли-небудь повалиться, звинувачувати в цьому треба буде в першу чергу німецьких соціалістів

Не треба мати багату уяву, щоб побачити схожість з якимсь німецьким диктатором, який у 1930-х знищив демократію в країні, починав війни, порушив міжнародні норми і залякував сусідів. І, тим не менш, незважаючи на очевидні спільні риси, Габріель, який представляє німецьких соціалістів, продовжує підтримувати Путіна і його режим. Це не просто умиротворення. Це зрада усіх цінностей, які нібито захищають німецькі соціалісти.

Це також відмова від хвалених «європейських цінностей» ЄС. А без своїх цінностей Євросоюз – не більше ніж група країн, що володіють кількома спільними інституціями, процедурами, а також мають спільну валюту. Саме цінності – відданість демократії і правам людини та відмова від імперіалізму і колоніалізму – роблять ЄС особливим і гідним збереження. По суті, підтримка Путіна німецькими соціалістами є їх відмовою від Європи. Це набагато гірше, ніж Brexit, оскільки британці хочуть відмовитися від процедур ЄС, а не його цінностей. Якщо Євросоюз коли-небудь повалиться, звинувачувати в цьому треба буде в першу чергу німецьких соціалістів і їх благочестиву риторику.

Пропутінські тенденції також помітні в авторитетній лівій німецькій газеті Die Zeit. В недавній статті її редактор Тео Зоммер обговорює різні масові вбивства недавнього минулого – від Хіросіми, Нагасакі і Сонгмі, Голокосту та геноциду вірмен до битви при Вердені і війни в Югославії. Масових вбивств Сталіним українців, росіян, кримських татар та інших народів в списку Зоммера немає. Він занадто розумний, щоб не знати про них, так що, очевидно, упущення зроблено навмисно. Ось і все, що залишилося від мужньої позиції Die Zeit з прав людини. У чому мораль позиції Зоммера? Якщо геноцид для вашого порядку денного незручний, просто ігноруйте його.

Але Гернот Ерлер, людина Росії в Берліні і, зрозуміло, соціаліст, отримує пальму першості. «Наш пріоритет – збереження консенсусу в ЄС, - сказав нещодавно Ерлер щодо можливого послаблення санкцій проти РФ. – Якщо за це доведеться платити, то ми повинні бути готові сплатити необхідну ціну».

Так про яку ж ціною говорить Еллер? Він не дає відповіді, але відповідь є у Полторака: українські життя: 623 в першому півріччі 2016, швидше за все, близько 1 250 за весь 2016 рік, а згодом – ще більше.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Олександра Мотиля. Републікування повної версії тексту заборонено.

Вперше опубліковано на Atlantic Council

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.