Інакше Україну не змінити. Хто здатний вирішити наші проблеми?

24 вересня 2020, 15:46

Раніше я вважав, що, проголосувавши, ми з дружиною робили той максимум, що від нас залежить, як від добропорядних громадян. Потім прийшло інше розуміння

Я прийшов у політику в 2014 році. До цього жахався її та ввічливо відхиляв усі пропозиції. Навіщо мені цей геморой, думав я, і продовжував займатися бізнесом, подорожував і жив своїм життям. Потім був Майдан. Він змінив пріоритети і цілі. Змінив ставлення до політики. Раніше я вважав, що, пішовши на вибори і проголосувавши, ми з дружиною робили той максимум, який від нас залежить, як від добропорядних громадян. Потім прийшло інше розуміння. Саме через те, що більшість добропорядних громадян цураються політики і не беруть активну участь у формуванні всіх гілок влади і не йдуть в кандидати, то мерзотники і негідники із задоволенням займають вакантні місця.

Відео дня

Після Майдану я пішов у владу. Саме з метою змінити ситуацію. Я пішов не в бюджетний, аграрний або митний комітет, а в комітет протидії корупції. Тому що метою було не «тепле місце», а якісні зміни. Потім, вивчивши методологію, ми разом з командою змогли виявити і збити більше ста законопроєктів, якими хотіли легалізувати різні схеми. Схему можна припиняти на законних підставах поки вона не стала законом. А таке намагалися протягнути різні групи впливу у ВР. І тепер виникає питання: а чи збили б ці законопроєкти, якби я не пішов у ВР і не виявив їх? Сумнівно. Я став першим позафракційним членом делегації ПАРЄ в історії ВР. Чи була від мене користь? Це вирішувати вам і моїм колегам з делегації. Але якби я не пішов, то не факт, що багато було б досягнуто там з того, до чого я доклав зусиль.

Ти можеш, звичайно, ігнорувати політику, але вона тебе не проігнорує

Коли я прийшов у ВР то у мене були вже і квартири, і машини, і успішний бізнес. До того ж до 2014 року ми з дружиною і дітьми відвідали понад 50 країн. Кудись їздили тільки сім'єю, кудись із друзями. І ось один з них запитав мене, навіщо я поперся в політику? Самотужки. Туди, де був спочатку чужим. Чому вирішив відмовити від звичного комфортного життя? Я йому відповів: «Уяви собі, що ти живеш в приватному будинку. І весь час їздиш у подорожі. Поїхав до Таїланду. Повернувся. А у тебе вікно в будинку розбите. Ти подумав, що це не дуже страшно і поїхав. У США. Повернувся, а у тебе дах просів. Ти поїхав до Німеччини. Повернувся і бачиш, що двері на одній петлі висять. Полетів у Туніс. Повернувся. А у тебе в будинку трубу прорвало. І так може бути, що ти повернешся в один день, а у тебе будинок розвалився. Просто тобі треба було не подорожувати, а будинок ремонтувати. З Україною все так само. Треба зайнятися ремонтом. Це накопичений борг перед країною, який треба віддати».

Я тоді зрозумів, що ти можеш, звичайно ж, ігнорувати політику, але вона тебе не проігнорує. Саме тому почав займатися політикою. І коли я сьогодні бачу у хороших людей рамки про те, що вони нікуди не балотуються, то мене долає смуток. Це звичайно миле «біле пальто», але ж і наш будинок ще не відремонтований. Більш того. Він продовжує руйнуватися. А хороші люди думають, що це не їхнє, що нехай інші цим займаються, і звичайно ж, що політика брудна справа.

Брудною політику роблять «брудні» люди. І тільки! Розумієте? Тому знімайте свої рамки і балотуйтеся. Згоден, що не з усіма треба йти. Але якщо не підете ви, то завжди знайдеться такий собі любитель «шматочків пирога» Юрченко, гвалтівник Іванісов або вічний схематозник Яценко. І ось вони зроблять не тільки політику брудною, а й ваше життя поганим. Не вірите? Озирнись на всі боки. Подивіться, до чого вони і їм подібні довели Україну за всі ці роки. І зрозумійте, що наші проблеми нікому крім нас не вирішити. А далі вирішуйте — чи хочете ви вирішувати ці проблеми, як вам хочеться або нехай ці проблеми множаться тими, хто йде в політику не служити, а заробляти. Але ми і далі будемо жити в такому бардаку, поки в політиці не буде висока концентрація періодичних і компетентних людей. Загалом, йдіть на вибори. І не тільки голосувати, а й як кандидати. А інакше Україну не вдасться якісно змінити і відродити.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X