Миротворці в Донбасі. РФ може вдатися до хитрощів

19 січня 2016, 18:03
3303
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Миротворці в Донбасі. РФ може вдатися до хитрощів - фото
Кремль може спробувати організувати Україні «мир» за сценарієм Південної Осетії

З 23 січня в Україні буде працювати оціночна місія ООН для вивчення ситуації в Донбасі про можливість розміщення миротворчої місії на сході України. Запросив місію постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

Звісно, хотілось би дочекатися бодай попередніх результатів роботи цієї місії – те, що вони скажуть про можливість надсилання в Україну миротворців, буде дуже важливо для країни. Коли така попередня оцінка з'явиться, можна буде будувати більш-менш точні прогнози, оскільки на сьогоднішні перспективи розгортання повноцінної миротворчої місії здаються мені практично близькими до нуля.

Проте, сам факт того, що оціночну місію було відряджено в Україну – вже позитив.

Але остаточне рішення про те, якою повинна бути миротворча місія, яким буде мандат, чисельність сил, та й рішення про розгортання місії буде ухвалюватися Радою безпеки ООН, де у Росії, як відомо, є право вето. Це може стати основною перешкодою появи миротворців ООН в Україні.

Є і ще одна небезпека, пов'язана з темою миротворчої місії. Зрозуміло, що Росія не допустить (або, принаймні, спробує не допустити) здійснення будь-яких кроків, що загрожують зруйнувати плани, яких вона намагається досягти за рахунок конфлікту в Донбасі.

Російське право вето може стати основною перешкодою появи миротворців ООН в Україні

І ситуацію слід оцінювати, передусім, з цієї точки зору: буде місія спрямована на врегулювання конфлікту або ж на те, щоб Росія досягла своїх цілей. І тут є ключова загроза: РФ може в певний момент запропонувати свою миротворчу місію. Зробить вона це в момент, коли докладе максимум зусиль, щоб ООН склала руки.

І якщо когось цікавить, як будуть розвиватися події далі, є яскраві приклади Придністров'я і Південної Осетії. Ось так може розв'язатись питання, якщо Росія переконає всіх «дайте нам, ми організуємо мир». І «мир» у кращому разі буде за прикладом Південної Осетії.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:02

thumb img
Кримінал та заборона ЗМІ. Що відомо про законопроект щодо фейків у професійних медіа
Гаджети

Вчора, 21:01

thumb img
Народжений вбивати. Огляд смартфона Samsung Galaxy M20
Гаджети

Вчора, 16:35

thumb img
iPad mini повертається. Apple оновила лінійку планшетів