В ЄС розгортається неабияка драма

5 коментувати
Закінчується термін у формального глави ЄС, президента Євросоюзу, екс-прем'єра Польщі Дональда Туска. І треба вирішити питання про його продовження

Інших кандидатів ніхто не пропонував, оскільки Туск дуже енергійний та ефективний і всі країни ЄС гаряче підтримують його переобрання. На моє особисте переконання, Туск – просто знахідка для Євросоюзу і один з найбільш перспективних лідерів ЄС.

Одна проблема: Качиньський, політичний опонент Туска в Польщі, з причини своїх ревнощів до Туска виступив проти його перепризначення. Таким чином, всі країни ЄС за новий термін Туска, крім його рідної країни – Польщі, [тимчасово] захопленої сьогодні євроскептиками.

Але це все, так чи інакше, було давно відомо, як відомо й те, що країни ЄС вже дали зрозуміти Польщі, що плювати хотіли на містечкові закидони Качиньського. І Туска переоберуть – тут загалом інтриги немає. Драма виникла, коли соратники Качиньського запропонували на пост глави Євроради альтернативну кандидатуру відомого багатьом Яцека Сариуша-Вольські, який не має відношення до партії Качиньського і якраз був членом партії Туска "Громадянська платформа"), а також віце-президентом Європейської народної партії (ЕРР). Яцека багато знають, свого часу він грав ключову роль у переговорах про вступ Польщі в ЄС, завжди займав принципові антипутінські і проєвропейські позиції.

Всі нормальні люди сьогодні – за Туска

Навіщо Яцек погодився стати кандидатом Качиньського, незрозуміло. Шансів у нього немає, всі країни ЄС – за новий термін Туска. За цей крок його вже виключили з Громадянської платформи, а президент Європейської народної партії Жозеф Доль написав у твіттері, що викликав Яцека порозумітися з цієї ситуації, підкресливши, що ЕРР повністю підтримує Туска, а Яцек тепер, після виключення з Громадянської платформи, повинен залишити пост віце-президента ЕРР (куди входить партія Туска).

Поки до кінця всі деталі цієї ситуації з Яцеком не ясні – навіщо йому все це треба, незрозуміло. Роль глави Євроради вимагає як мінімум досвіду виконання функцій першої особи в державі (його завдання – добиватися консенсусу між главами держав), чим Туск може похвалитися, а Яцек – ні.

Партія Качиньського – таки знайшла привід торпедувати ті інститути та персоналії в ЄС, які є досить ефективними, в своїх вузькопартійних цілях. Але навряд чи їм щось в цьому плані вдасться. Туск, швидше за все, отримає новий термін. Шкода в цій ситуації Яцека Саріуш-Вольські, що проміняв хорошу репутацію на дивну роль на підспівуванні у Качиньського, без реальних перспектив скласти конкуренцію Туску. Для мене все це дуже сумно, оскільки я завжди дуже добре до Яцека ставився і не дуже розумію нинішні його дії.

Голосування за Туска буде, у свою чергу, важливим тестом здібностей Євросоюзу підтримувати позитивний відбір всередині і долати містечкові спроби втопити ефективних лідерів. Всі нормальні люди сьогодні – за Туска.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.