Франція порадувала. Марін Ле Пен нічого не допомогло

8 коментувати
Про французькі результати трохи докладніше

Макрон виграв дуже переконливо. Понад 66% і 43,6% від облікового складу виборців. У другому турі додав більше 12 млн голосів, у той час як Ле Пен – менше 3 млн. Більше 80% голосів французів, які голосували в першому турі за інших кандидатів, пішли, таким чином, Макрону. Ле Пен в результаті опустилася нижче 34%. У Парижі Макрон отримав 90%.

Дехто порівнює з результатом татуся Ле Пена в 2002 році, але це неправильно. У 2002 році євроскептицизм як явище мав місце тільки в дуже обмежених масштабах. Зараз хвиля євроскептицизму настільки сильна, що в таких великих країнах, як Велика Британія або Польща, євроскептики взяли владу, в Італії вони за крок від цього. На цьому тлі, що таке 10 млн голосів євроскептиків у Франції? Та, взагалі, нічого. Франція показала себе досить стабільною опорою європейського проекту в цьому сенсі.

До того ж татусь Ле Пен – неймовірно бридкий, і його донечка витратила 15 років і величезні зусилля на ребрендинг партії і надання їй "людського" обличчя. А підсумок усіх цих титанічних зусиль – ну виріс результат з 5 до 10 мільйонів голосів, то й що.

Тож Франція, звісно, порадувала. Що стосується парламентських виборів: макронівська партія там, згідно з опитуваннями, теж лідирує і може отримати 250-280 місць, тоді як FN – всього 15-25 місць. Якщо буде такий слабкий результат, це ставить хрест на політичних перспективах Ле Пен – їй не допомогла потужна хвиля євроскептицизму, підтримка Трампа, Путіна, теракти, нічого не допомагає.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.