Чому я погано ставлюся до Дональда Трампа

3 коментувати
Чому я погано ставлюся до Дональда Трампа
І чому від Америки при такому президентові не доводиться в найближчі роки чекати нічого хорошого

Мене багато просять пояснити причини мого негативного ставлення до Дональда Трампа - багато хто просто не в курсі справи, їм здається, а що, ось досвідчений бізнесмен, зараз підніме економіку, введе жорсткі бар'єри для мігрантів, що такого?
Я вважав за потрібне зібрати всі аргументи за Трампу воєдино і коротко пояснити, чому це жахливий варіант президента США, і чому від Америки при такому президентові не доводиться в найближчі чотири роки чекати нічого хорошого.

1. Трамп бреше практично завжди, коли говорить, що у нього немає своїх поглядів, він чистий опортуніст

В американській політиці розвинена система постійної верифікації публічних заяв політиків щодо відповідності дійсності (от би добре в Росії таку мати). У президентських теледебатах з Клінтон він брехав практично в кожній фразі, причому я сам ці дебати дивився і багатьма відверто неправдивими заявами був просто обурений (хоча в той момент я навіть не уявляв собі всього масштабу його брехні). Ось графік, складений авторитетним непартійним сайтом верифікації заяв і виконання обіцянок політиків PolitiFact (сайт - лауреат Пулітцерівської премії), за підсумками аналізу сотень найважливіших висловлювань Трампа, з якого випливає, що лише 4% відсотка з того, що він говорить - чиста правда, а приблизно 70% - повністю або здебільшого брехня.

Я не дуже розумію, як можна серйозно обговорювати політика (і тим більше його якусь там "програму"), коли практично все, що він говорить, є брехнею. Після виборів ми вже дізналися і про те, що широко розрекламована заборона на в'їзд мусульман у США буде насправді зовсім не забороною, і що будівництво стіни на кордоні з Мексикою все-таки фінансуватимуть американські платники податків, а не Мексика, як він обіцяв. І ще до виборів ми знали, що хоча Трамп є затятим критиком Obamacare, однак, раніше (і навіть вже під час передвиборчої кампанії) він цілком публічно підтримував багато аспектів, як висловлюються консерватори, "соціалізованої медицини", тобто по суті виступав як ідейний прихильник Obamacare.

(...)

2. Брехня і непослідовність не дивні - Трамп виключно мутний тип

Вам можуть подобатися або не подобатися американські (і будь-які) мейнстрім-політики, однак факт у тому, що вони десятиліттями займаються громадською та політичною діяльністю, під час цієї роботи приймають важливі публічні рішення і здійснюють публічні дії, що формують їхній політичний багаж і капітал.

Трамп - президент минулого покоління, технологічно відсталий, вірить в ідеї і підходи минулого століття

У чому політичний багаж і капітал Трампа? Чувак дожив до 70 років, і все, що ми про нього, по суті, знаємо - це те, що він будував елітні апартаменти і казино, проводив конкурси краси і вів реаліті-шоу. У 70 років не зробив більше нічого корисного!

Єдине, чим Трамп прославився в попередні роки на політичному полі - це тривалим публічним розкручуванням теми, що нібито Барак Обама народився не в США", з приводу чого сам Трамп врешті визнав, що це була брехня - один з численних випадків його постійної брехні. Однак, на цій брехні, він зробив собі чималий політичний капітал серед противників Обами.

(...) Треба бути дуже наївною людиною, щоб думати, що такий мутний тип раптом у 70 років візьме і стане прекрасним публічним політиком.

3. Економічні погляди Трампа - печерна глазьєвщина

Часто можна почути про те, що нібито ось зараз Трамп, як справжній бізнесмен, прийде і зніме з бізнесу "кайдани, надіті ліваком-Обамою", і тепер Америку чекає неймовірний економічний підйом.
Для початку, на американській економіці немає ніяких "лівацьких кайданів". Барак Обама вивів її з найбільшої кризи з часів Великої Депресії так, що ніхто й не помітив. Америка демонструє впевнене зростання, безробіття на рекордно низькому рівні, з 2010 року йде рекордний період безперервного створення робочих місць, зарплати зросли до рекордного рівня з 2009 року. Банківська система у відмінному стані. Бюджетний дефіцит послідовно скорочувався. Видобуток нафти і газу при Обамі зріс на 87% і 35% відповідно, Америка стала самодостатньою по газу (і виходить на його експорт) і в принципі не за горами самодостатність по нафті. США входять у трійку найбільш конкурентоспроможних економік світу за рейтингом Всесвітнього економічного форуму та в десятку кращих економік світу за умовами ведення бізнесу Doing Business.

Можете мені пояснити, а де "задавлена ліваком-Обамою економіка"?

(...) А в перших кроках Трампа запахло до болю знайомими речами - ручним керуванням, протекціонізмом, субсидіями за рахунок платників податків для неконкурентоспроможних виробництв, і так далі. Глазьєвщина в чистому вигляді. І ці люди сміють ще там когось обзивати "ліваками".

До речі кажучи, Трамп очікувано забрехався і в питанні про свої "зусилля зі збереження робочих місць в США: він тут приписав собі в заслугу інвестиції Fiat Chrysler у створення нових робочих місць у США, проте компанія прийняла ці інвестиційні рішення давно і до Трампа це не має відношення. Чергова брехня.

4. Трамп некомпетентний, його риторика на рівні Бівіса і Батхеда

Дуже показове минулорічне інтерв'ю Трампа відомому консервативному телеведучому Шону Генніті на тему арабо-ізраїльського конфлікту. Двоє кумирів консерваторів обговорюють начебто серйозне питання, один з них кандидат у президенти (який потім стане президентом), другий - один з провідних телекоментаторів у найбільшій демократії світу, але таке відчуття, що ти реально серію мультфільму про Бівіса і Батхеда увімкнув, такий "інтелектуальний рівень дискусії": "Israeli-Palestinian deal is the toughest deal to make", "Israelis and Palestinians are not exactly mashing", "the toughest thing is getting them together".

(...) В принципі, якщо ви візьмете будь-який публічний виступ Трампа, то там приблизно такого ж рівня міркування - не кажучи вже про зазначені вище суперечності та постійні зміни в його власній позиції. Всі його "рецепти розв'язання проблем", вибачте, прямо як з анекдоту "Поїзд, стій, раз-два" - "побудувати стіну", "заборонити мусульман", "ввести мито 35%" тощо. Ось я сам є прихильником жорсткої міграційної політики, проте ось ця фетишизація якихось примітивних рецептів, педальованих Трампом і його прихильниками, мене просто шокує. Ну побудуєте ви стіну, ну і що? Ну тунелі під нею ритимуть, і все. Вся його риторика побудована на безглуздих, примітивних квазі-рецептах, які не працюють, однак з цілком зрозумілих причин викликають ентузіазм у його корінного виборця - неосвічених американців:

5. Ще не вступивши на посаду, він вже поводиться як імператор, хоча за фактом програв вибори

Одна з шокуючих речей - очевидний замах Трампа на те, щоб переробити все і вся в Америці, хоча такого мандата у нього і близько немає. Він зазнав величезної поразки за кількістю абсолютних голосів серед обраних президентів, програвши Гілларі майже 3 мільйони голосів, 2% в абсолютному вираженні - дуже впевнена перевага Гілларі, і тільки дивна американська система визначення переможця виборів дозволила йому натягнути собі перевагу.

Не слухайте тих, хто каже, що нібито "абсолютне число виборців не має значення", оскільки нібито "республіканські виборці у традиційних демократичних штатах, як-от Нью-Йорк і Каліфорнія просто не ходять на вибори, оскільки там очевидно виграють демократи". Точно так само можна сказати, що виборці-демократи "не ходять на вибори" у традиційно республіканських Техасі, Міссурі, Канзасі, Оклахомі. Все це нісенітниця: абсолютне число голосів виборців є цілком легітимною мірою поглядів тих, хто зацікавлений віддати свій голос на президентських виборах в країні.

(...) Навіть за дивною американською системою "перемога" Трампа була реально досягнута на фотофініші: у трьох штатах, які дали йому необхідну для перемоги кількість виборців - Мічиган, Вісконсін, і Пенсильванія - різниця голосів з Гілларі була 10+ тисяч, 12+ тисяч і 44+ тисячі голосів відповідно (менше 1% у кожному разі). Тобто от ніякої такої "поразки демократів і політики Обами", про яку кричать трампісти, не було і близько - ба більше, навіть якщо вважати вибори, які відбулися в листопаді 2016 року, "референдумом щодо політики Обами", то Трамп цей референдум досить впевнено програв.

6. Команда Трампа - жах і кошмар

Трамп набрав до себе в адміністрацію чортзна-кого. Керувати економікою будуть двоє з Goldman Sachs, що в сукупності з пріоритетною обіцянкою Трампа скасувати закон Додда-Франка про регулювання спекулянтів з Уолл-Стріт, ніби натякає на майбутній курс - готуйтеся до чергової іпотечної кризи з усіма наслідками. На Держдепартамент призначив вихідця з ExxonMobil - я докладно висловлювався про це. На агентство з екології - прокурора Оклахоми, який принципово виступає проти захисту навколишнього середовища, просто плювок в обличчя екологічній громадськості. На міністерство енергетики - Ріка Перрі, який раніше пропонував це міністерство ліквідувати, але навіть забув, як воно називається. Радником з нацбезпеки - вкрай стрьомного персонажа Майка Флінна, який останнім часом всіляко демонстрував, що трохи не в собі. Ну і так далі. У команді Трампа - його зять, а також плагіатори і мережеві маніпулятори та автори сайтів фейкових новин. Паноптикум.

7. Трамп очевидно затіє безліч нових конфліктів у світі

(...) Завдяки цьому діячеві ми вступаємо у вкрай небезпечний, безпрецедентно небезпечний період міжнародних відносин. Напевно, найгірша ситуація з 1983, якщо не з 1962 року.

8. Російське питання - лакмусовий папірець

Звісно, в американській політиці російське питання не відіграє такої ролі, як це обговорюють у нас. Однак, воно важливе як індикатор. Ось я десятки разів бував в Америці починаючи з 1995 року, був більше ніж у половині штатів, у мене великі зв'язки в американських політичних, експертних, ділових колах. Так от я можу вам сказати, що ставлення до російського питання - чіткий критерій безпринципності та цинізму тих чи інших американських діячів.

Росія - жорстока диктатура, де людей вбивають за політичну діяльність і садять у в'язницю, де свобода слова, зібрань, суспільно-політичної діяльності розчавлені, де вся країна ось уже три роки як ввергнута в найгіршу економічну кризу з часів розпаду СРСР, без всяких видимих перспектив виходу з неї, і все це заради особистих геополітичних амбіцій лідера, який з'їхав з глузду від вседозволеності. Всьому цьому щодня надходить стільки підтверджень, що важко не помітити. Зазвичай, ті люди, які, незважаючи на все це, лицемірно стверджують, що "у Путіна все нормально, і ми повинні з ним працювати" - гранично цинічні й безпринципні люди.

Так от, Трамп за всю свою кампанію не тільки не сказав жодного поганого слова про Путіна, але й постійно його хвалив, і продовжує це робити. Зважаючи на те, як він роздає невтішні епітети направо і наліво всім іншим, можна зробити чіткий висновок - він не бачить проблеми у всій тій гидоті, що коїться в Росії, і для нього це нормально.

Причому він повністю поінформований, він тут бував неодноразово і добре уявляє собі, що у нас відбувається. Тобто можна практично битися об заклад, що ми маємо справу з безпринципною і цинічною людиною, з огляду на його риторику щодо путінської Росії.
Що дійсно дивно, ця пропутінська риторика наявна всупереч настроям більшості і в істеблішменті, і серед звичайних прихильників Республіканської партії. Тобто Трамп проводить свою публічну де-факто про-путінську лінію всупереч настроям своїх власних виборців і партії, яка його висунула. Навіщо йому в цьому питанні йти наперекір своїм потенційним прихильникам, ризикуючи посваритися через Путіна з багатьма з них? Політично це нелогічно, ні? Ну припустимо, Трамп просто хоче задобрити Путіна, щоб використовувати його в своїх цілях як союзника - але навіщо йому заздалегідь стільки авансів роздавати? Навіщо йти на захист Путіна проти американської розвідки? Адже Трамп постійно намагається зобразити себе таким "жорстким переговірником" - але у жорстких парламентерів не в честі ось така масштабна роздача авансів ще до початку переговорів! Щось тут не в'яжеться, погодьтеся?

Логічне пояснення, яке напрошується - у Путіна щось на Трампа дійсно таке є, що він не ризикує варнякати, щоб Путін це не оприлюднив. Ми не знаємо, так це чи ні, але це, мабуть, найпростіше пояснення дивної та нелогічної поведінки Трампа щодо Путіна.

Ну, і так далі. Не кажучи вже про те, що Трамп - президент минулого покоління, технологічно відсталий, вірить в ідеї і підходи минулого століття. З усім цим щастям, звісно, Америка дедалі більше починає скидатися на країну третього світу. Я завжди любив Америку, це велика країна, але всьому є межа. Сподіваюся, що вони цього діяча викинуть якомога швидше, і зрозуміють свою помилку. На 57% білих американців без college degree сподівання, звісно, мало, але ж там не одні неосвічені білі живуть.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Повну версію колонки читайте тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.