Чекай насилля та війни. Про Венесуелу і Мадуро

2 коментувати
Глобальне змагання диктатур і демократій розгортається з новою силою: клуб диктатур вже відстояв Асада, на черзі – боротьба за збереження при владі Мадуро

Про Венесуелу і Мадуро. Мадуро, з огляду на його хитке становище і потужну підтримку опозиції, не наважився б почати пробивати поправки в Конституцію через скоморошне голосування, якби не отримав твердих гарантій Китаю і Росії про підтримку його дій з введення диктатури.

Глобальне змагання диктатур і демократій розгортається з новою силою: клуб диктатур вже відстояв Асада, на черзі – боротьба за збереження при владі Мадуро. Ставки важко переоцінити: це по суті останній плацдарм "клубу диктатур" в Латинській Америці, з його падінням до обвалу режиму Кастро буде рукою подати. Китай і Росія не можуть дозволити собі "втратити" Венесуелу.

Очевидно, що вони пообіцяли Мадуро усіляку підтримку, зокрема й фінансами, тому він так явно демонструє, що йому плювати на можливі американські санкції, оскільки Китай і Росія допоможуть.

Думаю, що як тільки Мадуро отримає в руки якісь умовно-формальні повноваження з внесенням поправок до Конституції, висока ймовірність, що там з'являться якісь зовнішні сили для "наведення порядку". Тобто для захисту диктатури. Як в Сирії. І як мінімум фінансова допомога Мадуро буде надана, але тільки після того як він продемонструє, що "в змозі вирішувати питання". Ця допомога цілком може нейтралізувати можливі санкції проти PDVSA і CITGO (з якими Трамп не поспішає, незважаючи на всю свою яструбину риторику).

Важко бачити, як шматочок Латинської Америки перетворюється на Сирію, але схоже, справа до цього йде

У мене відчуття, що венесуельська ситуація швидко сповзає в формат громадянської війни, і навіть не дивлячись на підтримку Китаю і Росії, Мадуро вже не вдасться взяти стан справ під свій контроль. Буде жорстко. Важливу роль зіграє позиція інших латиноамериканських країн, які в цілому зайняли однозначну позицію: призупинено членство Венесуели в Mercosur, а також Венесуела превентивно оголосила про вихід з Організації Американських Держав (ОАД). Важко уявити собі, що колонія Китаю / Росії зможе вижити на латиноамериканському континенті в умовах такої ізоляції. Плюс опозиція не збирається здаватися, а економічна ситуація така, що терпіти її більше не можна.

Важко бачити, як шматочок Латинської Америки перетворюється на Сирію, але схоже, справа до цього йде. Закордонні боси Мадуро забороняють йому здаватися і готові вливати в нього ресурси, значить, чекай насильства і війни.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.