Що може завадити Україні пережити війну

2 коментувати
Найбільша проблема— це роз'єднаність коаліції і зростання популізму

З одного боку, ще ніколи не було зроблено так багато. З іншого боку — прогрес є недостатнім. Причина, зокрема, в тому, що ситуація була і залишається дійсно складною. Анексія Криму, агресія Росії на сході України, а також спадщина нереформованої комуністичної економіки і суспільства разом з тягарем корумпованої, неблагополучної олігархічної держави, побудованої після розпаду Радянського Союзу, — все це зараз потрібно подолати.

Окрім дуже важливих політичних передумов для змін — Майдану, президентських і парламентських виборів, великий прогрес був досягнутий у сфері макроекономічної стабілізації (бюджетної консолідації, стабілізації валюти, реструктуризації і відновлення банківського сектора). Але ситуація як і раніше дуже і дуже вразлива.

Набагато більше має бути зроблено прискорення структурних реформ, зокрема, в судовій системі та встановлення верховенства права, у сфері державного управління, боротьби з корупцією, приватизації, лібералізації та дерегуляції.

Те, що менше 50 % пропозицій Кабміну були прийняті у парламенті, неприйнятно

Найбільша проблема і загроза — це роз'єднаність коаліції і зростання популізму як поза її межами, так і всередині її. Ситуація, коли менше 50 % (за деякими оцінками, менше 40 %) урядових законодавчих пропозицій були прийняті у парламенті, є неприйнятною і руйнівною. В Україні брак лідерства, відповідальності і комунікації у питанні реформ.

Іван Міклош є учасником 12-ї зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Матеріал опубліковано в журналі «Новий Час» від 11 вересня 2015 року


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.