На межі дефолту. Що буде з позикою РФ

4 коментувати
На межі дефолту. Що буде з позикою РФ
Схвалена Радою угода з реструктуризації посилить переговорну позицію Києва

Під час переговорів щодо реструктуризації боргу Україна отримала найкращу з можливих угод. Списання 20% боргу – вражаючий результат, і я можу стверджувати, що міністр фінансів України Наталія Яресько взялася за цю справу з усією пристрастю і професіоналізмом.

Цього літа перед Україною стояв вибір – угода з кредиторами і списання частини боргу або неминучий дефолт. Але і домогтися укладення угоди було дуже непросто, адже піти на поступки Україні для міжнародних кредиторів означало втратити гроші (принаймні, втратити процентні виплати в найближчі роки).

Тому переговори з власниками українських облігацій, особливо з інвестиційною компанією Franklin Templeton, пройшли очікувано важко. Але вибору або можливості відступити не було, оскільки введення мораторію на виплату боргу і подальший дефолт виявилися б згубними для України.

Оголосивши дефолт, Україна втратила б можливість позичати на зовнішніх ринках. А зараз країна дуже залежна від зовнішнього фінансування, особливо – від офіційної допомоги від МВФ, Світового банку, ЄБРР та інших міжнародних фінансових інституцій, а також допомоги окремих держав. Однією з умов чотирирічної програми допомоги МВФ було, що Україна переконає кредиторів списати частину боргу.

Відмова від реструктуризації означала б дефолт і катастрофу вже восени

Якби Рада не схвалила реструктуризацію, це означало б дефолт і катастрофу вже восени. Тому всі, хто виступав проти угоди – справжні популісти. Умови, яких вони хотіли, були нереальними.

Україна отримала максимум з можливого. Як правило, при укладенні таких угод є три варіанти: кращий, гірший і (десь посередині між ними) той, на якому дві сторони дійсно можуть зійтися. І популістам слід пам'ятати: якби вони відмовилися від можливого варіанту, то автоматично отримали б найгірший, а зовсім не кращий.

Звичайно, тепер на порядку денному ще залишається питання Росії. РФ - великий кредитор, але все ж таки один, і краще посваритися з ним, ніж не мати угоди взагалі. Крім того, тепер, коли в України є схвалена угода, це посилить її переговорну позицію; а інші міжнародні кредитори, зацікавлені у виконанні домовленостей, можуть також стати важелем тиску на Москву.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.