Чи можна схилити Кремль до діалогу

5 коментувати
Росії немає сенсу втручатися в Латвію, Естонію чи Польщу. Адже якщо цей наступ провалиться, за ним піде розпад уже самої РФ

Повне зняття санкцій із Росії можливе лише після виконання умов Мінських угод і проведення виборів у Донбасі. Але якщо зробити зняття санкцій поступовим, покроковим, це може зміцнити мотивацію росіян.

Зрозуміло, потрібні також кроки з української сторони. Мені не здається, що Україна справді має намір впроваджувати Мінськ. Багато політиків говорять про те, що Мінськ – це поразка, і тому не хочуть виконувати домовленості повністю. І єдиний спосіб змусити їх піти на якісь кроки – покрокове послаблення санкцій.

У Німеччині та ОБСЄ є політики, які намагаються привести сторони за стіл переговорів, незважаючи на труднощі з виконанням Мінських угод.

І є ще один варіант економічного регулювання, за якого Україна отримає можливість експортувати як усередині регіону, тобто в країни Євразійського економічного союзу, так і в інші держави. Найгірше, що може трапитися, – поява нового кордону, податків, обмеження свободи пересування. Це найгірший можливий варіант для бізнесу.

Я думаю, зараз практично ніхто не вірить, що Росія вторгнеться в країни Східної Європи та країни Балтії. Зрозуміло, санкції були доречні й важливі, але, на мою думку, їхньою головною метою було гарантувати, що ідея «Новоросії» не закріпиться і що не відбудеться повномасштабного вторгнення в Україну.

Путін – дуже прагматичний, він хапається за ті можливості, які йому підвертаються

Що стосується відкритого кордону і ситуації на Донбасі, то дії Росії не так уже просто прорахувати, але, думаю, там замішано набагато менше ідеології, ніж усім здається. Путін – дуже прагматична людина, він хапається за ті можливості, які йому підвертаються. Я навіть не впевнений, що він хотів створення тієї самої «Новоросії». Крим – так, але мені не здається, що він хотів забрати Східну Україну.

Точно так само Росії немає сенсу втручатися в Латвію, Естонію, а також Польщу та інші країни Східної Європи. Адже якщо цей наступ провалиться, за ним піде розпад уже самої РФ.

Тому якщо правильно мотивувати Росію, думаю, її можна схилити до конструктивної поведінки.

На основі виступу Андреаса Метца в рамках програми тристороннього журналістського обміну «Журналістика та інформаційна війна» за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Андреас Метц
Андреас Метц

Глава зі зв'язків з громадськістю Комітету з східноєвропейських економічних відносин (Німеччина)

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.