Державу потрібно скасувати

0 коментувати
Єдиний можливий для України шлях вирішити проблему корупції — це масштабне дерегулювання

З кінця літа українське суспільство зовсім очікувано перейшло до стану прокрастинації, в так званий природний захист: нехай все відбувається як є і все буде так, як має бути, тобто невідомо як. За допомогою на перший погляд несуттєвого проекту е-декларування новим лейтмотивом суспільних змін стала нахабна аморальність влади. Суспільна думка наче ожила після місяців пасивної байдужості, і відбулось дещо справді важливе. Вперше з часу президентських та парламентських виборів люди об'єднались в спільному небажанні вважати владу легітимною через повну втрату поваги до неї і природному небажанні підпорядкування. Нова українська еліта — ніщо інше, як той самий старий плутократичний естеблішмент, який годується з державної скарбниці за рахунок податків, лобіює обмеження конкуренції, продовжує одержувати вигоду через державні монополії і кумівство.

Перемогти корупцію можна, якщо мінімізувати державне втручання (в ідеалі — звести до захисту приватної власності), і в суспільстві само собою влаштується новий порядок, який краще за всіх забезпечить населення усіма благами. По суті, мова йде про скасування держави (крім силових структур). І так, я не помилився, але не плутайте країну і державу як особливу форму організації. 

Лао Цзи сказав: "Що більше законів і всілякого впорядкування, то більше крадіїв і розбійників". Серед крадіїв і розбійників найгірші з гірших — це чиновники-хабарники, а вони є наслідком величезної кількості законів. Я не перебільшу, якщо скажу, що абсолютна більшість державних відомств займаються дурницями, не кажучи вже про їхню корупційну діяльність. Діяльність 97% чиновників в Україні шкідлива.

Діяльність 97% чиновників в Україні шкідлива

Єдиний можливий для України шлях вирішити проблему корупції — це масштабне дерегулювання. Основне завдання — це зменшення точок дотику громадянина і держави. Саме тому дуже важливою є приватизація абсолютно усіх не стратегічних підприємств. В суспільстві, де послуги і товари виробляє не держава, а приватний підприємець, апріорі, корупція неможлива, тому що немає кого корумпувати. На щастя, ми живемо в ХХІ сторіччі, і усі формули економічного успіху та соціального багатства описані в десятках відомих праць: Мілтона Фрідмана, Адама Сміта, Хайека, в романах Джорджа Бернарда Шоу або Айн Ренд. Але, повертаючись до суб'єктів е-декларування, мені щиро хочеться спитати — скільки з них прочитали або хоча б чули прізвища вищезгаданих діячів?  

Щодо самого проекту е-декларацій, то історія абсолютно повторюється за прикладом з впровадження системи державних закупівель "Prozorro" коли чиновники елементарно не вірили в можливості системи та не розгледіли усіх прихованих позитивних можливостей. Корупційна гідра настільки гнила та примітивна, що просто не розуміє простих ІТ-рішень, і саме через це ми все ще маємо чудовий шанс на перемогу.

Система, як виявилось, не така вже й міцна, але для ефективної боротьби з нею потрібні людські руки та енергія людей, які змогли подолати не лише любителя страусів, а й зупинити невдалого російського диктатора. Питання залишається лише в тому, вистачить в людей енергії на тривалу боротьбу, чи на дуже коротку.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.