Чому почалися обшуки в українських ІТ-компаніях

9 коментувати
За останній тиждень співробітники правоохоронних органів провели обшуки у офісах трьох великих ІТ-компаній

Те, що останніми днями відбувається на ІТ-ринку України, в інтернеті жартома прозвали «Анти-айтішна операція». Але що відбувається з ІТ компаніями і чому після майже двох років тиші силові органи знову активізувались?

Українські програмісти відомі у світі як фахівці, що виконують роботу якісно та на дуже високому рівні. В 2013 році, ще до подій на Майдані, з близького кола моїх айтішних друзів, колишніх співробітників та знайомих виїхало на постійну роботу за кордон п'ятеро людей. В 2014 році країну залишили десятеро програмістів, через різні причини: хтось мав будинок у непідконтрольній зоні, когось в прямому сенсі евакуювала компанія подалі від ризику втратити висококваліфікованих спеціалістів. Як правило, це були країни Балтії та Польща.

Після подій в 2014 році ІТ-спільнота спостерігала за діями влади досить оптимістично, влада начебто почала прислуховуватись до людей і бізнесу, розпочала діалог на тему змін у законодавстві, яке спрощує прихід іноземного капіталу в країну. Всі починають вірити, що ситуація змінюється, а потім ти читаєш пост у Facebook про те, як іноземного ІТ-інвестора ввечері на нашому Майдані намагався розвести міліціонер на 100 гривень, як через цю безглузду нісенітницю зривається угода з українським проектом.

Потім з'являється нова поліція, але тобі нітрохи не шкода міліціонерів, яких через реформу пачками утилізують. Ти знову починаєш сумлінно працювати, намагаєшся не нарікати, не відвертаєшся від несправедливості, не відмовляєшся вірити. Відчуваєш гордість за українську компанію, яку придбали американці за $150 млн, за цей прецедент та гарну успішну історію, яка потрібна країні, допоки не відкриваєш зранку новину про обшук в одній з найбільших ІТ-компаній, через день новина повторюється, а ще через тиждень ти розумієш, що це не випадковість, а закономірність.

Я б дуже здивувався, коли б побачив новину про те, що ФБР штурмує офіс Microsoft

Я уявляю своє здивування, коли б прочитав на американському онлайн-ресурсі новину про те, що ФБР штурмує офіс Microsoft, через день вилучає ноутбуки в офісі Netflix, а ще через день кладе обличчям до підлоги головного бухгалтера Amazon. Після цих подій американські платники податків не чують жодних коментарів ні від віце-президента, ні від директора ФБР, навіть не чутно коментарів від прес-секретаря. Це в іншому паралельному світі президент Барак Обама зустрічається з провідними представниками інформаційного сектору економіки з метою заручитися підтримкою в створенні проектів національного масштабу.

Те, що відбувається останніми днями в українському ІТ-секторі, нагадує лише безглузду нахабну роботу репресивного апарату попередньої влади. Перевірки IT-компаній з вигаданих причин та застосуванням незаконних методів обшуку лише провокують бізнес до переїзду та шкодять репутації України. Правоохоронні органи зобов'язані діяти на основі принципу верховенства права.

Десь в паралельному всесвіті директор Федерального Бюро Розслідувань все ж вирішив повернути до себе прихильність представників  ІТ-бізнесу і показати свою зацікавленість у прозорому розслідуванні скандальних подій. Чи буде щось схоже на це в українській реальності, побачимо найближчим часом.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.