Збитий Су-24. Москва між Туреччиною і НАТО

5 коментувати
Збитий Су-24. Москва між Туреччиною і НАТО
Будь-які агресивні дії в бік Туреччини будуть розцінюватися як агресивні дії в бік НАТО

Попередні інциденти з російськими літаками, пов'язані з порушенням повітряного простору різних країн, не можна порівнювати з тим, що сьогодні сталося з Су-24, збитим турецьким винищувачем.

Раніше російські літаки підходили близько до повітряного простору інших країн, але не перетинали їхній державний кордон. Так, це могло спровокувати небезпечний інцидент у результаті маневрування однієї із сторін, та, однак, підстав для застосування зброї не було.

Тим часом, у Туреччині було порушення державного кордону, і вона вчинила саме так, як повинна вчиняти суверенна держава – збила порушника. До цього інциденту вже було кілька випадків порушення турецького повітряного простору російськими літаками, і Росію попереджали про можливі наслідки. Але, на жаль, росіяни це проігнорували.

Туреччина зробила так, як повинна вчиняти суверенна держава

Згідно з міжнародними правилами, якщо літак має на підвісках зброю, по ньому можна вести вогонь. Якщо такий літак зафіксований на території держави, не можна допустити, щоб на мирне населення впала бомба. Туреччина відразу заявила, що літак був збитий винищувачем. Це говорить про те, що його визначили, як «невідомий», тобто, швидше за все, приналежність Росії не була чітко ідентифікована. Як відомо, в Сирії росіяни за звичкою постирали розпізнавальні знаки своїх літаків.

Це дуже серйозний інцидент. Згідно з повідомленнями, один з пілотів загинув. Я б не казав, що між двома країнами обов'язково почнеться війна. Проте, багато чого буде залежати від конструктиву обох сторін, їхньої готовності визнати свої помилки, вести діалог, висловлювати аргументи тощо. Якщо буде доведено, що російський літак перетнув кордон Туреччини, то з боку РФ було б логічно визнати свою помилку. Це допомогло б досягти домовленостей про подальше пом'якшення ситуації.

Думаю, в цьому разі Росії доведеться визнати, що вона має справу не з тим суперником. Туреччина є членом НАТО, і будь-які агресивні дії в її бік будуть розцінюватися як агресивні дії в бік Альянсу. Тож ставки піднімаються надзвичайно високо.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.