Військові навчання в Криму. Який в них сенс?

3 коментувати
Військові навчання в Криму. Який в них сенс?
Кремль не готовий до протистояння із серйозними противниками

В рамках планових тактичних навчань, які Росія проводить зараз в анексованому Криму, сьогодні під Балаклавою був проведений пуск крилатої ракети. У Генштабі України російські військові маневри назвали незаконними. В експертних колах є багато різних думок з приводу того, який саме меседж Росія намагається послати як зовні, так і для своєї внутрішньої публіки.

Зрозуміло, така військова активність РФ, яка триває вже не перший рік, викликає занепокоєння у країн-сусідів Росії. C кожним новим кроком падає взаємна довіра. Будь-які маневри і подібні запуски ракет дають серйозну підставу для того, щоб готуватися до нового витка російської агресії. Під загрозою - не тільки Україна, яка вже живе в стані війни з Росією. Але і країни Балтії - вони змушені побоюватися не стільки масштабного нападу, скільки провокацій біля своїх кордонів.

Втім, я схиляюся до тієї точки зору, що нинішню військову активність Росії навряд чи можна розглядати як підготовку до чергової війни, як це було в 2008 або в 2014 роках. Кремль не готовий і не прагне зараз до протистояння із серйозними противниками. Країни Балтії - це війська НАТО. Якщо ж розглядати Україну, то і наша армія більш ефективна, ніж була в 2014 році.

Відомий ретранслятор меседжів Кремля, російський експерт Федір Лук'янов якось заявив, що головний посил Росії полягає в тому, щоб просто позначити свою сферу інтересів, на яку претендує Москва. Мовляв, «не чіпайте нас, тому що ми такі грізні». Це поведінкова модель пітерського підворіття, до якої так любить звертатися Путін в своїх промовах. Ключова мета - залякати, переконати противника в небезпеці і серйозності своїх намірів.

Це поведінкова модель пітерського підворіття, до якої так любить звертатися Путін в своїх промовах

У цю ж поведінкову логіку вписуються і навчання «Захід-2017». Я висловив найбільш ймовірну версію того, що відбувається.

Разом з тим, Росія діє за принципом політичного опортунізму. Тому є всі підстави думати, що під приводом російсько-білоруських навчань може дійсно реалізовуватися сценарій тиску на Мінськ з метою розміщення своїх військових баз на білоруській території. Також майбутні навчання можуть бути використані для провокації по відношенню до країн Балтії. Нічого не можна виключати, виходячи з тієї опортуністичної, безпринципної логіки прийняття політичних рішень в Росії.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.