Війна в Донбасі. Що вважати перемогою?

2 коментувати
При наступі фашистської Німеччини народ вже через 8 годин знав, що на зміну миру прийшла війна, хто був ворогом і якою має бути перемога

Одне з найпростіших питань з історії навіть для школяра-трієчника – хронологічні рамки Великої Вітчизняної війни. Правильна відповідь: «22 червня 1941 року - 9 травня 1945 року»

22 червня 1941 року о 4 годині ранку війська фашистської Німеччини розпочали наступ на Радянський Союз, а вже опівдні нарком Молотов від імені радянського уряду оголосив відповідне звернення до радянського народу, яке завершувалося словами: «Враг будет разбит. Победа будет за нами!».

Досягнення перемоги полягало у взятті столиці ворожої держави та документальному оформленні завершення війни – підписанні акту про військову капітуляцію. 9 травня у Москві відбувся грандіозний переможний салют.

У тій далекій війні, на відміну від сьогоднішньої, вже через 8 годин після першого удару народ знав, що на зміну миру прийшла війна, хто був ворогом і якою має бути перемога, після якої знову буде мир.

Україна вже третій рік поспіль перебуває у стані гібридної війни, яку назвали антитерористичною операцією. Війна не може тривати вічно, а тому доцільно було б визначитися стосовно того, що вважати фактом нашої перемоги як рубежу між війною та миром.

За гібридний мир з Росією Україна щодня платить життями громадян

Варіанти капітуляції України (як неприйнятний), і капітуляції Росії внаслідок військової поразки (як фантастичний) слід відкинути як такі, що не варті обговорення.

Найшвидше відновлення територіальної цілісності є очевидною і найпростішою відповіддю на це складне питання. Саме такий варіант пропонує наша влада, однак подібний сценарій є не лише малоймовірним, але й містить у собі серйозну загрозу «піррової» перемоги.

Чому малоймовірним? Насамперед, це стосується території Кримського півострова. Невідомо скільки часу Гелетей планував бути міністром оборони, коли обіцяв провести парад в українському Севастополі, але наразі немає реалістичних перспектив повернення Криму до складу України. Це зовсім не означає, що ми повинні змиритися з незаконною анексією, але визначення будь-яких часових рамок – як надто швидких, так і відтермінованих – можуть зашкодити реалізації стратегії (якби така й була) досягнення цілі.

В чому полягають загрози неправильного визначення перемоги? Якщо найшвидше відновлення територіальної цілісності на сході України визначити як самоціль, то її можна досягнути шляхом повного виконання української частини зобов’язань згідно з Мінськими домовленостями. Москва і Берлін з Парижем нам радо в цьому допоможуть. Я не виключаю, що кремлівські куратори можуть примусити Захарченка з Плотніцьким підняти українські прапори і відрапортувати про входження ОРДЛО до складу України – з особливим, звичайно, статусом. В цьому випадку, впевнений, Москва матиме більше підстав для грандіозного переможного салюту, ніж Київ. Чи принесе така «перемога» реальний мир в Україну?

Очевидно, що ця війна надовго. Саме тому варто замислитися про стратегію виживання і розвитку в умовах війни, досягнення проміжних цілей, які дозволять Україні вистояти, а також уникнути поразки, зокрема через намагання досягнути нереалістичних цілей якнайшвидше. Чи варто заради «територіальної перемоги» принести в жертву стабільність і перспективи розвитку всієї України?

Абсолютно справедливим і доречним є постановка питання стосовно громадян, що залишилися на окупованих територіях ОРДЛО. Хоча, не зайвим було б чесно відповісти й на інше питання: «Чи зміниться їх життя після того як ОРДЛО стане «українським» на російських умовах?»

До речі, що стосується хронології ВОВ, менш відомим є той факт, що підписавши акт капітуляції, СРСР формально залишався у стані війни з Німеччиною до 25 січня 1955 року. Парадокс полягає у тому, що перебування у стані війни не обов’язково передбачає активні бойові дії. А за гібридний мир з Росією Україна щодня платить життями громадян.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.