Навіщо Москва будує військові бази на кордоні з Україною

20 коментувати
Потенційним напрямом для удару з боку РФ залишається вся лінія східних та південних кордонів України

У 2006-2007 році Росія повністю вивела свої військові бази з Грузії, розташувавши їх на російській території, однак в безпосередній близькості до грузинського кордону. Наступний 2008-й рік російсько-грузинської війни став яскравим підтвердженням того, що побоювання не були марними.

Сьогодні Росія будує вже другу за рахунком військову базу на кордоні з Україною. Це свідчить про те, що у росіян є довгострокові плани по продовженню агресивних дій стосовно України. Війна не закінчена і конфронтація буде тривалою.

База знаходиться в безпосередній близькості до українсько-російського кордону (всього 45 км). Тобто, час залучення російських військ буде мінімальним. За даними журналістів, нова база зможе прийняти понад 5 тис. солдатів та понад 1,3 тис. одиниць бойової техніки.

Війна не закінчена і конфронтація буде тривалою

Більше того, коли розраховується рівень загроз, до уваги береться не тільки кількість техніки та особовий склад, але і цілі протилежного боку. Всі ці фактори потрібно враховувати в стратегічних документах України. Якби між Росією та Україною не було конфлікту, то на будівництво баз можна було б не звертати уваги. Але в контексті останніх подій та відсутності навіть натяків на зміну політики Росії щодо України, подібні фактори потрібно враховувати.

У нас є потенційний противник, який не тільки на словах, але й прямими діями демонструє, що будь-які розмови про можливість відновлення відносин між РФ та Україною в короткостроковій перспективі неможливі. При цьому потенційним напрямом удару РФ залишається вся лінія східних та південних кордонів України. Будь-який напрямок з цього боку є вразливим.

Не варто сподіватися і з приводу перемир'я в Донбасі – це лише елемент тактики та гібридної війни. Його не можна вважати початком врегулювання або стабілізації ситуації на сході країни.

Більше думок читайте тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.