Москва піде на нові провокації

1 коментувати
НАТО готується прийняти радикальне рішення і перейти від політики співробітництва з Росією до політики стримування. Як відповість Кремль?

Судячи із заяв керівництва НАТО і лідерів деяких його членів, на найближчому варшавському саміті альянсу можна очікувати низку серйозних рішень по зміцненню східних кордонів блоку. Мова йде не тільки про перебування невеликих підрозділів військ в тій чи іншій країні на ротаційній основі, але і розміщення баз НАТО (у тому числі з важкою технікою) на її східному фланзі.

Це дійсно радикальне рішення. Ще два роки тому складно було уявити такий розвиток подій. П'ять років тому у НАТО не було навіть оперативних планів з оборони країн Балтії і східних членів альянсу.

Заходи, що вживаються, є наслідком політики Росії, як мінімум, з 2008 року (російсько-грузинської війни - НВ). Тепер східні члени НАТО можуть відчувати себе в більшій безпеці. Альянс відходить від попередньої стратегії відносин із РФ, спрямованої на розвиток співпраці, і переходить до формату стримування. Попередні підходи не виправдали себе, зокрема тому, що російське керівництво не сприйняло їх належним чином. Нинішня стратегія, на мій погляд, є більш продуктивною. Аргументи сили, які сьогодні демонструє НАТО, переконливіше для Росії. Є надія, що після певного періоду ескалації, який ще не припинився, настане період стабілізації (хоча деякі вже починають називати його новою холодною війною).

Судячи з риторики російських політиків, вони воюють з Америкою, яка на цю війну не з'явилася

Москва, безумовно, відповість на зміцнення східних рубежів НАТО. Варто чекати нових провокацій, контрзаходів політичного, економічного, енергетичного характеру – як декларативних, так і практичних. У військовому плані – активізації демонстрації сили, небезпечних маневрувань російських літаків, спроб порушення повітряного і морського простору членів НАТО. Тим не менш, якщо вдасться уникнути незапланованого інциденту (який може спровокувати великомасштабний конфлікт), є ймовірність, що Росії, зрештою, доведеться зупинитися. Буде проведена та сама «червона лінія», Росії покажуть грань, за яку не можна заходити.

Це несе позитивні наслідки і для України, територія якої виявилася одним з плацдармів демонстрації агресивних намірів РФ щодо Заходу. За допомогою агресії в Україні Росія, насамперед, посилає сигнал Сполученим Штатам і всьому євроатлантичному співтовариству. Судячи з риторики російських політиків та експертів, вони воюють з Америкою, яка, щоправда, на цю війну не з'явилася. На період ескалації загрози для України зростають, але після його завершення стане легше не тільки членам НАТО, але й нам. Головне, щоб ініціатива залишалася нескінченно довго в руках Росії.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.