17 листопада 2018, субота

Javelin психологічного застосування

0 коментувати

Україна отримала певний сертифікат надійності та лояльності від США

Джавеліни не слід розглядати як чудо-зброю чи панацею. Їх ефект радше політичний. Найголовніше те, що рішення щодо поставки врешті-решт було схвалене.

Була і непублічна робота, яка стосувалась виключно технічних аспектів. Перш ніж подати свої пропозиції щодо політичного рішення, американська сторона провела в Україні серйозну підготовку задля забезпечення умов поставки Javelin.

Оцінювали не лише здатність українських військовослужбовців ефективно застосовувати цю зброю, маса аспектів також була пов’язана з її фізичним збереженням, захистом інтелектуальної власності, питаннями експортного контролю. Американці мали бути переконані, що цю технологічно нову зброю не втратять, не вкрадуть і вона не буде незаконно передана іншій стороні.

І я звертаю на це увагу через те, що таким шляхом Україна отримала певний сертифікат надійності та лояльності від США. І це відкриває дорогу для наступних амбітних поставок. Адже якщо процес один раз був успішно здійснений, то наступні закупки чи безкоштовні поставки відбуватимуться вже набагато швидше.

Javelin має очевидний стримуючий ефект

Щодо ескалації, яку могла б спричинити поставка Javelin, то йшлось радше про ймовірні російські погрози. Бо на такі аргументи є чітке спростування – Джавеліни мають характер оборонної, а не наступальної зброї. Тому враховуючи як природу цієї зброї, так і її кількість, – вона не могла стимулювати українську сторону до наступальних дій.

Так, Javelin має очевидний стримуючий ефект. І я думаю, якщо справа дійде до практичного застосування, то це повинна бути чітко спланована операція: не один постріл по одному танку, а більш-менш масове застосовування.

І як тільки та сторона побачить, що певна кількість їхніх танків, яка вийшла на дальність пострілу, миттєво знищується з ймовірністю 100% чи близько того, – це дійсно матиме суттєвий психологічний і тактичний ефект на противника.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.