Як бойовики в Донбасі нагадують про себе Кремлю

1 коментувати
За час так званого "перемир'я" Росія провела активну роботу з формування квазіармійських структур на окупованій території східних областей України

Бойові дії в Донбасі не просто не вщухають, а наростають з кожним днем. Бойовики обстрілюють українських військових за всіма напрямами. За минулу добу українська армія втратила одного бійця, ще вісім солдатів отримали поранення.

Протягом останніх кількох місяців, що передували так званому "лютневому перемир'ю", Росія провела активну роботу з наведення порядку на окупованій сепаратистами території східних областей України; ліквідації непідконтрольних командирів і формування квазіармійських структур як в ДНР, так і в ЛНР. За повідомленням різних джерел, на керівні пости в цих формуваннях поставлені російські військовослужбовці. Вони відповідають за їх бойову активність.

Це вкрай важливо, враховуючи, що багато коментаторів намагаються списати відповідальність за спалах активності з боку сепаратистських сил на непідконтрольних або п'яних ватажків "народних республік". Повністю виключати таке пояснення, звичайно, не варто, однак сьогодні ситуація істотно відрізняється від тієї, що була рік тому, коли на сході ще були різного роду козаки і ополченці, які не бажали виконувати накази єдиного центру 

Бойові дії не можуть здійснюватися виключно за наказом Захарченко або Плотніцького

Бойові дії не можуть здійснюватися виключно за наказом Захарченко або Плотніцького. Разом з тим, є підстави вважати, що Кремль не має повного контролю над даними територіями. По-перше, тому що в самій Росії бардак, і на цих територіях порядку не може бути за визначенням. По-друге, на сьогоднішній день пріоритети Путіна змістилися в бік Сирії. Тому люди, яким він делегував повноваження у Донбасі, можуть реалізовувати свої власні ініціативи.

Які цілі переслідує нинішня активізація обстрілів і провокацій? По-перше, виснаження і деморалізація противника, який не може повноцінно відповідати на вогонь. По-друге, залишилося менше місяця до завершення терміну дії Мінських угод. Вже звучали якісь заяви та ініціативи про їх продовження на наступний рік, але остаточне рішення не прийнято. Російській стороні зараз дуже важливо спровокувати Україну і звинуватити її в порушенні режиму перемир'я, тим самим зваливши на неї вину за зрив мінського процесу.

По-третє, влада, що зберігається сьогодні на окупованих територіях Донбасу, не створена для миру – це сили війни і бандитизму. Тому однією з цілей бойовиків може бути забезпечення безперервних поставок воєнторгу. Як мені здається, останнім часом ці поставки скоротили, тому сепаратисти намагаються привернути до себе увагу, змусивши Росію відновити потік ресурсів для ДНР/ЛНР.

Все це відбувається на тлі зміщення уваги Заходу з українського Донбасу в бік Сирії, боротьби з тероризмом і вирішенні проблем з біженцями. Це не дивно, і українську владу про це давно попереджали. Навіть якщо б не було паризьких терактів і кризи біженців, нескінченно залишатися в центрі уваги світового співтовариства Україна не змогла б. Тим не менш, про повне ігнорування української проблеми не йдеться, це лише зміщення пріоритетів. Більше того, ЄС дав чітко зрозуміти, що проблема біженців, ні перспектива створення широкої антиІДІЛівськой коаліції, не знімає з порядку українське питання.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.