Бойовики на Донбасі можуть стати "народною міліцією"

7 коментувати
Бойовики на Донбасі можуть стати
Відновлення кордону виглядатиме як передання його в керування тим-таки бойовикам ДНР/ЛНР, яких проголосять якимись «прикордонними військами»

Петро Порошенко заявив, що до кінця року Україна має намір відновити контроль над кордоном із Росією у сепаратистських районах Донецької та Луганської областей. Відновлення контролю має відбутися в межах виконання Мінських угод, однак, на мою думку, український президент має розуміти, що РФ навряд чи на це піде.

Це не в планах Росії та не відповідає її баченню врегулювання ситуації на сході України. РФ намагатиметься зберегти контроль над конфліктом і можливість загострити його в будь-який зручний для себе момент. Контроль над кордоном є одним з провідних елементів для забезпечення такого інструменту впливу на Україну, оскільки дає можливість перекидати в Донбас живу силу, техніку тощо.

Це помилка української сторони на переговорах, яку важко виправити. Послідовність реалізації заходів, передбачених Мінськими угодами, не дозволяє Україні вимагати відновлення контролю над кордоном як умову для проведення виборів у цих регіонах. Західні партнери тиснуть на Україну, щоб вона провела місцеві вибори в сепаратистських регіонах, і тільки після цього нібито відбудеться відновлення контролю.

Мабуть, збройні формування сепаратистів із часом стануть так званою народною міліцією

Проте ми чудово розуміємо, що без виведення іноземних військ, роззброєння незаконних військових формувань і відновлення контролю над кордоном ніяких нормальних демократичних виборів там бути не може. Якщо виконувати досягнуті угоди, то збройні формування сепаратистів стануть так званою народною міліцією. На мій погляд, повернення контролю над кордоном виглядатиме як передання його в керування тим-таки бойовикам ДНР/ЛНР, яких проголосять якимись «прикордонними військами».

Тобто формально ці сили будуть українськими, але Київ їх контролювати не зможе.

Це саме той сценарій, який сьогодні відпрацьовує Кремль, і якому, на жаль, підіграють західні лідери. Цей сценарій передбачає проведення псевдовиборів, тобто легалізацію контрольованої Кремлем влади на території України, примус української сторони до фінансування цих територій із державного бюджету, зокрема ворожих нам збройних формувань.

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.