12 грудня 2018, середа

Ігри в миротворців. Чого хоче Кремль

1 коментувати

Мета Кремля очевидна – отримати те, чого чотири роки тому не вдалось досягти економічними, військовими та дипломатичними засобами. І зараз ставка робиться на миротворчу ініціативу.

Прогрес місії Волкера-Суркова є. Насамперед він пов’язаний з активною позицією Волкера, відмінною від його попередника з адміністрації Обами. Курт Волкер має абсолютно чітке розуміння – хто і що є причинами конфлікту на сході України і чому він триває. Волкер, не вдаючись до якихось дипломатичних обмежень, відкрито висловлює свою позицію. Тому основний прогрес – це формування позиції як з російськими переговірниками, так і з міжнародними партнерами. Та це навряд чи може вплинути на перспективи реалізації миротворчої місії. 

Слід чітко розуміти, що наразі Росія не зацікавлена в урегулюванні цього конфлікту, оскільки немає впевненості у тому, що її пропозицію по введенню миротворців підтримають. На останній зустрічі Волкера-Суркова було погоджено 3 із 29 пунктів. Ми не знаємо, про що ці пункти. Та зустріч свідчить про те, що позиції сьогодні настільки не співпадають, що говорити про будь-які перспективи наразі рано.

Теоретично, можливість обійти вето Росії в Раді безпеки ООН є

Що криється за цими розбіжностями в позиціях? Мета Кремля очевидна – отримати те, чого чотири роки тому не вдалось досягти економічними, військовими та дипломатичними засобами. І зараз ставка робиться на миротворчу ініціативу. Щоб зрозуміти в чому полягають основні кроки  до досягнення російського плану, слід уважно прочитати політичну частину Мінських домовленостей. В разі повного виконання цієї частини в російській інтерпретації, Росія може святкувати День перемоги над Україною.

Теоретично, можливість обійти вето Росії в Раді безпеки ООН є. Та для цього важливо зробити принаймні два дуже важливі кроки. Перший – це визнати Росію країною-агресором і стороною конфлікту, а також формалізувати цей конфлікт з так званої української кризи в міждержавний українсько-російський конфлікт. Другий – досягнути політичного рішення на Генеральній асамблеї ООН, що позбавить Росію права брати участь в голосуванні. Нічого нового тут немає – така процедура прописана в статуті ООН. І такий прецедент уже був у 1950 році. Та цей статус Росії не визнаний ані на рівні українського законодавства, ані в міжнародній площині. Хоча певні кроки-напівкроки робляться. Сьогодні ситуація значно відрізняється навіть від того, що було рік тому.

Тут іде мова про порушення Конституції України і українського законодавства на рівні президента. Потрібно було просто виконати вимоги Конституції і Закону про оборону, до прикладу. Оскільки цього не було зроблено своєчасно, нині влада намагається знайти якийсь вихід з ситуації. Проект закону про деокупацію/реінтеграцію, який мали винести до Нового року, - це чергова спроба вжити якихось напівмір, щоб не виконувати чи уникнути відповідальності за своєчасне невиконання вимог законодавства.

На щастя, для України, незалежно від дій Києва, є певні кроки на міжнародній арені. Як на мене, там достатньо сильно допомагають Україні. Та без активної позиції української влади за нас нічого не зроблять. Але якби там не було, в прийнятті резолюцій на рівні міжнародних організацій все ж є заслуга наших дипломатів, парламентаріїв і, мабуть, не в останню чергу, президента.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.