Донбас-2016: Два сценарії для Путіна

1 коментувати
Донбас-2016: Два сценарії для Путіна
Росія може або остаточно загрузнути в Сирії, або, пішовши звідти, знову зробити Україну своєю головною метою

Перше, що хотілося б відзначити щодо прогнозу ситуації на Сході України на наступний рік, так це те, що ситуація буде залежати не від нашого бачення, а від того, наскільки українська влада буде готова на ці можливі сценарії розвитку подій впливати.

Звичайно, далеко не все залежить від поведінки України, оскільки конфлікт в Донбасі не є внутрішнім і навіть не є простим двостороннім конфліктом, але те, як ми діятимемо, визначить реалістичність сценаріїв та прогнозів. Це був перший пункт.

Другий фактор, від якого залежатиме ситуація в Донбасі, це, зрозуміло рівень впливу Росії на події та її загальна зацікавленість у тому, що відбувається в регіоні. І тут треба взяти до уваги ще і так званий "сирійський фактор".

Є два ймовірні сценарії розвитку подій в Сирії і, відповідно, в Донбасі.

Перший - якщо Росія дедалі глибше входитиме в цей конфлікт, то на певному етапі ситуація може піти одним з таких шляхів: або у неї просто не вистачить ресурсів на другий фронт у Донбасі, або, в гіршому випадку для РФ і в кращому для нас, вона влізе в Сирію настільки глибоко, що в країні почнуться дуже серйозні внутрішні проблеми, і Росії доведеться повністю припинити своє державне військове втручання на східних територіях України. Це був би позитивний сценарій для нас.

Мілітаристська істерія, розкручена у РФ, може знову перейти на нас

Під час своєї нещодавньої прес-конференції Путін дав одночасно два потужні сигнали: по-перше, він дав зрозуміти, що РФ має намір посилити свою військову присутність в Сирії (що говорить на користь запропонованих мною прогнозів); по-друге, "що він не віддасть російськомовне населення Південного Сходу України націоналістам". Таким чином, він також задекларував, що добровільно з Донбасу не піде.

Важливо відзначити, зрозуміло, що це просто його побажання – як буде розвиватися ситуація далі, ми ще побачимо. Ці дві його "хотілки" дуже міцно пов'язані, і навряд чи російському президенту вдасться реалізувати обидві одночасно.

Є і другий сценарій, який не варто скидати з рахунку: якщо Путін з якихось причин вирішить оперативно оголосити про "перемогу" в Сирії і вивести звідти російський контингент, мілітаристська істерія, розкручена у Росії, яка вимагає постійного підживлення, може знову перейти на нас. Якщо Путін виходить з Сирії, Україна для нього стане найзручнішою метою – при цьому він зовсім не обов'язково обмежиться Донбасом.

Втім, судячи з заяв Путіна, поки що він цей варіант не розглядає.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.