Чому загострюється ситуація в Донбасі

8 коментувати
Найзручнішою мішенню для Росії стає Україна, яка опинилася в горезвісній «сірій зоні» впливу

За останні кілька днів ситуація в зоні АТО загострилася. Загинули троє українських військовослужбовців, багато було поранено. Кількість обстрілів доходить до сотні за добу, захоплені громадяни Росії, які воювали на боці сепаратистів. І все це відбувається на тлі проведення саміту НАТО у Варшаві.

Більшість дискусій в рамках варшавського саміту була присвячена Росії і збройному конфлікту в Донбасі. Документи, прийняті за результатами зустрічі, безпосередньо стосуються Росії та її відносин з альянсом. НАТО переходить від політики партнерства з Москвою до політики стримування. Українська проблематика в цих відносинах гратиме ключову роль.

Поки Кремлю вдається успішно використовувати військову силу для отримання поступок з боку альянсу. За останні два роки найбільших успіхів Росії вдалося досягти шляхом масштабної ескалації: влітку 2014 року і на початку 2015-го, коли були підписані сумно відомі Мінські угоди.

У Росії є успішний досвід загострення ситуації до крайньої точки, після якої Москва змушує сідати за стіл переговорів і Україну, і західних партнерів, схиляючи їх до підписання домовленостей, які вигідні, насамперед, Кремлю.

НАТО переходить від політики партнерства з Москвою до політики стримування

Не виключаю, що саме Донбас стане об'єктом для зігнання невдоволення Росії. Сьогодні загрози або агресивні маневри Росії стосовно до НАТО (наприклад, демонстративні польоти над американськими військовими кораблями) все-таки мають у міру обережний характер. Не в інтересах Росії втягуватися в справжній конфлікт з альянсом. Провокації Росії проти країн Балтії також стають менш імовірними. НАТО вжило заходів для захисту своїх північно-східних союзників, зокрема прийняло рішення перенести в цей регіон чотири бойових батальйони.

Однак, Росії потрібно десь демонструвати свою силу. Оскільки в Балтії або в Туреччині цим займатися стає все небезпечніше, найзручнішою мішенню для Росії стає Україна, яка опинилася в горезвісній «сірій зоні» впливу.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.