Чому ми не дочекаємося збройної місії ОБСЄ

2 коментувати
Для введення повноцінної миротворчої місії в Донбасі необхідний контингент чисельністю близько 50 тис. військовослужбовців

Ймовірність впровадження поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі на озвучених президентом Петром Порошенком умовах, на мою думку, близька до нуля. Проблеми почнуться ще на етапі утвердження, оскільки для реалізації ідеї знадобиться згода Ради Безпеки ООН, отримати яку практично неможливо. Але навіть якщо дадуть згоду, виникає питання безпосередньої реалізації цієї місії: чи є у Європейського Союзу механізми для її впровадження та чи підтримають це рішення країни-члени ЄС?

Звичайно, Порошенко має право ініціювати подібні ідеї. Вони привертають увагу міжнародної громадськості, а також підкреслюють прагнення української влади врегулювати конфлікт на сході країни за допомогою міжнародних організацій. Тим не менш, він і сам, напевно, усвідомлює, наскільки це малоймовірно.

Озброєна місія ОБСЄ може відіграти позитивну роль, однак після того, як буде встановлений режим повного припинення вогню, відведені важкі озброєння і розпочнеться реальний процес роззброєння. До цього моменту така місія, боюся, лише повторить долю попередньої: зможе бути присутнім і спостерігати, не більше.

Ні Україна, ні наші партнери не були достатньо наполегливими, щоб Кремль визнав себе стороною конфлікту

Тим часом, для введення повноцінної миротворчої місії в Донбасі необхідний багатонаціональний контингент чисельністю близько 50 тис. військовослужбовців. Це величезна цифра. Такої кількості військовослужбовців у розпорядженні ООН на даний момент немає. На його формування може піти чимало часу, зусиль і готовність урядів інших країн відправити своїх військових.

Найбільша проблема полягає в тому, що друга сторона конфлікту не визнає себе такою. Боюся, що ні Україна, ні наші партнери не були достатньо наполегливими, щоб Кремль визнав себе стороною конфлікту, а його роль як третьої сили сьогодні абсолютно дестабілізуюча.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.