Чи наблизилась Україна до стандартів НАТО

3 коментувати
Зближення з НАТО – це не просто сухе виконання стандартів, а перейняття культури

Сьогодні в Одесі відкриваються багатонаціональні морські військові навчання Sea Breeze- 2015, організаторами яких виступили Україна та Сполучені Штати. Загалом в ініціативі Sea Breeze також беруть участь Болгарія, Німеччина, Греція, Італія, Молдова, Румунія, Швеція, Туреччина та Великобританія. Головна цінність подібних навчань полягає вже в тому факті, що вони відбуваються. Так, Sea Breeze  переслідують наступні цілі:

  1. Військові. Ці навчання дають можливість підвищити рівень підготовки наших військових, перейняти передовий світовий досвід, а також покращити взаємодію з партнерами для участі у спільних операціях. Крім того, подібні заходи дозволять нашим партнерам оцінити рівень підготовки українських сил.
  2. Політичні. Один лиш факт того, що настільки велика кількість військово службовців з різних країн світу беруть участь у військових навчаннях в Україні – це ще один потужний сигнал, що засвідчує солідарність зі сторони світової спільноти з нашою країною.

Подібні навчання демонструють, що Україна залишається активним партнером в різних безпекових ініціативах, як в чорноморському регіоні, так і на глобальному рівні. Це сприяє зміцненню співробітництва і розбудові довіри між Україною та її міжнародними партнерами.

Подібні навчання демонструють, що Україна залишається активним партнером в різних безпекових ініціативах

При цьому слід критично відноситись до занадто оптимістичних заяв української влади щодо переймання кращого світового досвіду. Як ми знаємо, нещодавно в Кабміні повідомили, що Україна вже запровадила 68 зі 102 стандартів НАТО. Однак, коли українська влада рапортує про свої успіхи, досить часто відбувається підміна понять.

Наші чиновники навчились дуже вдало маніпулювати різними кількісними та відсотковими показниками. Може вказуватись безліч пунктів про проведені зустрічі та навчання, які дають гарну статистику, однак, на мою думку, в цьому питанні головним є не кількість виконаних технічних показників, а перейняття культури. Це, насамперед, ставлення до людей, медичне забезпечення, логістика.

Тут якраз є проблеми. Можна задовільнити всі технічні параметри, але ближчими до Альянсу не стати. Це досягнення стандартів Росії або «совка», однак в жодному разі не стандартів НАТО. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.