Геї в Україні: не можна заборонити людей

10 коментувати
Наші борці за мораль якоюсь п'ятою точкою відчувають гей-заходи і, незважаючи на секретність їх проведення, примудряються з'явитися там з бітами

Сезон сафарі на українських геїв знову можна вважати відкритим. Представник однієї з українських партій вже пообіцяв представникам ЛГБТ «криваву кашу» як відповідь на спробу провести черговий марш рівності.

Мені навіть страшно собі уявити, що буде з представниками ЛГБТ, які все ж таки ризикнуть вийти на публіку. З тим, щоб показати суспільству, що бути іншим не соромно. Щоб елементарно просто пройтися по вулицях улюбленого міста таким, як ти є. Адже це ж має бути твоїм правом з народження.

Однак щороку спроби провести марш рівності в Києві закінчуються бійкою. Можновладці ж у своєму засудженні секс-меншин цитують Біблію. І це у світській державі, де політика і релігія законодавчо відокремлені одна від одної.

У ХХІ столітті навіть латиноамериканські країни, що славляться своєю релігійністю, відмовляються від подібної риторики. "Гей-шлюб — я вас благаю, це старіше, ніж світ", - міркував колишній президент Уругваю Хосе Мухіка. Україна – це Європа. І жити рано чи пізно доведеться по-європейськи. Так, геї завжди, в усі часи були невід'ємною частиною суспільства. Не можна заборонити людей. Не можна заборонити людям бути. І тим більше любити.

Я вірю в те, що українці, поїздивши по світу, зрозуміють, що геї це не небезпечно і не страшно. В Оксфорді, де я на даний момент живу, геї давно стали частиною нормального суспільства. Професор, який викладає в знаменитому на весь світ місцевому університеті, може бути офіційно одружений на чоловікові. І нікого це не хвилює і не збуджує.

Наші ж борці за мораль якоюсь п'ятою точкою відчувають гей-заходи і, незважаючи на секретність їх проведення, примудряються з'явитися там вчасно з бітами і саморобними вибуховими пристроями. Публічне побиття камінням (та іншими важкими предметами) геїв в Києві стало мало не щорічним ритуалом.

Щороку спроби провести марш рівності в Києві закінчуються бійкою

В той час, як прагматичні європейці розповідають мені про економічну ефективність геїв, частина навіть миролюбно налаштованих українських знайомих вважає їх деструктивним елементом. Тобто, якщо британець тобі скаже, що геї, як правило, це працюючі чоловіки, які витрачають великі суми на клуби, ресторани, концерти і при цьому не вимагають податкових пільг або місць у дитсадках (як правило, велика частина геїв воліє залишатися бездітними), то середньостатистичний українець неодмінно згадає щось про «пропаганду» гейства, ненормальність цього явища і так далі. Обмовлюся: далеко не кожен українець. Однак.

Одне з основних питань, що спантеличують співвітчизників в наші дні, це те, як відкритих геїв сприймуть діти. І тут виникає інше питання: що більше «травмує дитячу психіку» – споглядання гей-пари, щокрокує вулицею чи затягування хлопців і дівчат з райдужними прапорами і плакатами в під'їзди будинків та побиття їх бітами і камінням? А саме це видовище рік тому бачили оболонці зі своїх балконів у теплий ранок вихідного дня.

В ЄС носяться з геями як з писаною торбою, висловив мені свою думку київський знайомий. Але я не зовсім згодна. В Англії, де я живу, суспільство скоріше відноситься до представників сексуальних меншин ніяк. Саме ніяк. Вони такий же елемент навколишнього світу, як студенти, які поспішають на лекції або літні люди з собаками, які прогулюються по парку. Ніхто не звертає на них уваги, не проводжає, немов наглядач, очима.

«Чому мені подобається Лондон? – розмірковував знайомий український гей. – Та тому, що тут я відчуваю себе вільніше. Я не люблю проявляти почуття на публіці, але тут мені не потрібно контролювати кожен свій рух. Розумієш, я можу провести по спині або, скажімо, струсити листочок, що впав з дерева на живіт мого хлопця, коли ми сидимо в парку. І при цьому не побоюватися, що хтось почне цокати за спиною. Вам – гетеросексуалам – це складно зрозуміти».

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.