Маразм міцнішав. Про дезінформацію у російській пресі

14 вересня 2017, 17:23
2765
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Велика частина дезінформації в прокремлівських ЗМІ зосереджена на Україні

Ось кілька звичайних сюжетів: «Україна – не держава», «Європа кинула Україну», «Україна позбавлена незалежності». Однак найчастіше повторюють ту стару, добру частину дезінформації, яка пов'язує Україну з нацистами. Країну звинуватили в тому, що вона стала неонацистським чудовиськом, створеним Заходом, і в тому, що її окупували нацисти, що йдуть слідами Геббельса. Ніхто не згадав про справжню окупацію частини України.

Міністр закордонних справ Німеччини Габріель також став мішенню дезінформаційних видань, оскільки він привітав Україну з Днем незалежності, вживши в Твіттері вираз «Слава Українi». У цих словах швидко впізнали нібито «добре відомий» нацистський слоган часів Другої світової війни, що стало ще одним прикладом винахідливого історичного ревізіонізму. Насправді вираз «Слава Українi» використовується, як мінімум, з 1919 року.

Крім того, в деяких виданнях України представили як жертву «підступного Заходу». І це ще один повторюваний мотив в дезінформації. Група хакерів «КіберБеркут» заявила, що має докази того, що Україна – лише випробувальний полігон для секретних експериментів США. Згідно з «викриттями» «КіберБеркута», які підхопили багато прокремлівські ЗМІ, США спонсорували принаймні 15 біологічних об'єктів в Україні. У схожій статті чеське видання заявляло, що епідемія кору в Україні була спровокована американськими лабораторіями, що створюють біологічну зброю. І взагалі, такі страшні лабораторії є у США в 400 країнах світу.

В деяких виданнях Україну представили як жертву «підступного Заходу»

Грузинське і російське видання також опублікували нібито сенсаційну новину про те, що колишній голова розвідувальної служби Великобританії МІ-6 в інтерв'ю газеті «The Guardian» розкрив плани Заходу щодо розвалу Росії. Маніпуляцією було не згадування самого плану, розкритого в інтерв'ю (якого насправді ніколи не було і яке ніколи не публікувалося «The Guardian»), а використання підставного сайту, щоб хитрістю змусити нас думати, ніби ми читаємо справжню статтю «The Guardian».

Але перша премія за ідіотизм відходить такому «епік фейлу». «The Wall Street Journal» публікує статтю «Фіни готуються під Гельсінкі до російського нападу». У повідомленні пояснюється, що поки Росія планує найбільші за останні роки військові навчання, Фінляндія йде в підземку, а фінські солдати постійно тренуються в мережі тунелів, переходів і укриттів загальною протяжністю понад 200 кілометрів. ЗМІ Фінляндії виявили, що, хоча для організації цивільної оборони й можливо використовувати мережу тунелів, але насправді вони застаріли, і дії в них не пов'язані з російськими військовими навчаннями.

Тим часом в Росії, реакція ЗМІ була двоякою, як записав на своїй сторінці в «Twitter» Кір Джайлс з аналітичного центру «Chatham House»:

1. Ми нікому і нічим не загрожуємо; ви смішні, і живете в минулому столітті.

2. Наша зброя нездоланна, і ви не зможете сховатися від неї.

Кілька невеликих російськомовних сайтів також приєдналося до другої тези, похвалившись російським арсеналом бомб. «Російські бетонобійні бомби дістануть фінів з-під землі», - відзначило інтернет-видання «Політексперт». «Всі фінські тунелі безсилі: російські боєголовки здатні пробити найміцніший армований бетон», - додало інтернет-видання «Російський Діалог».

Таким чином, російські ЗМІ стверджують, що Росія не є ні для кого загрозою, але при цьому віртуально знайомлять нас з російською виставкою озброєння. Вони сміються над фінами, які, на їх думку, досить божевільні, щоб готуватися відбивати уявну загрозу. І в той же час російські ЗМІ виставляють напоказ запас зброї, наявний у їх країни.

Інтернет-видання «Свободная пресса» –відоме дезінформаціне джерело – продовжило тему, зв'язавши її з новим фінським законом, що забороняє військовим формуванням без розпізнавальних знаків перетинати кордон. Метою цієї поправки є захист територіальної цілісності Фінляндії від ситуації, що передувала війні в Україні в 2014 році.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени


Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Наукпоп

Сьогодні, 13:13

thumb img
Загадка світобудови. Фізики висунули гіпотезу про таємничі білі діри у Всесвіті
Політика

Вчора, 20:03

thumb img
Дружина Зеленського розповіла, якою уявляє себе в ролі першої леді