Чому багатьох дратують діти в ресторанах

5 коментувати
Вам подобаються живі діти в ресторанах? Бадьоренькі, веселі, активні малюки, які перебувають там, де і повинні — в дитинстві? І там, де не всі їм раді — в ресторані?

З одного боку, ресторан і дитинство - речі не зовсім сумісні, з іншого - один ресторан відрізняється від іншого. І життя, і ресторан перетинаються.

Безліч ресторанів по всьому світу декларують політику 14+ і там ви точно не зустрінете босоногого Іллю, який розмальовує олівцем стіни і підлогу. В ресторан 14+ можна носити дорогу вінтажну сукню, сидіти на антикварних стільцях початку минулого століття, приділяти увагу їжі і компанії, в якій не буде Іллі в підгузку. І це гарантовано. Часто ресторани з зірками теж вказують цей критерій в політиці закладу.

Наступним фільтром можна вважати цінову політику. Якщо ви точно не хочете зустрітися з дитиною в ресторані, ходите в ресторани, де салат коштує 350-400 грн. Там завжди дуже мало дітей. В ресторан преміального сегменту рідко ходять з дітьми, а якщо і ходять, то з нянею. Значить, є людина, яка буде спілкуватися з дитиною, а якщо дитина чимось зайнята, вона не буде позбавлятися глузду. Точно кажу. Тим більше, коли дитиною займаються поза рестораном і вона звикла до того, що не потрібно всіма способами привертати до себе увагу і маніпулювати тим, що ви на людях.

Ще я порівнюю дитину в ресторані з підхмеленою жінкою. Якщо жінці мало приділяють уваги, вона крутить попою, стріляє очима, привертає увагу звуком каблуків - одним словом, робить все, щоб її помітили. Як і кричить малюк, який може не просто позбавлятися глузду (як п'яна жінка), але і включати типові для обох перепади настрою. Виходить, що громадські місця - це дзеркало або помста за поведінку наодинці з маленькою або великою людиною. Суть не міняється. Тільки одному з героїв потрібно пару келихів вина, щоб дати почуттям волю, а діти і так вільні у їх вираженні.

Я порівнюю дитину в ресторані з жінкою напідпитку

Не буває розпещених дітей - бувають діти, яким не приділяють уваги, яких не чують і не поважають. «Розбалувана дитина» - це дитина, яка закликає на допомогу натовп людей, що сидять в ресторанах і кафе. Вона намагається сказати, що у неї спрага і голодування любові, що вдома її не помічають. Або не навчили самостійно гратися, тобто, знову проігнорували.

Тепер про шкалу норми. Звичайно, про мою шкалу (це ж мій текст). Моє становлення відбувалося не на території колишнього СРСР, тому я люблю босі ноги малюків у кафе, що повзають по підлозі в супермаркеті дітей, слинявих новонароджених на плечах в татусів у громадських місцях. Але є один момент - я люблю людських дитинчат. Якщо вони не ведуть себе зухвало, я люблю їх і поважаю, що вони хочуть побути зі своїми батьками. Вони недосконалі, можуть залізти з ногами на диван, можуть копирсатися в носі, можуть облитися какао, можуть замовити і не хотіти це їсти - можуть точно те саме, що й дорослі. У свободі, гуманності та толерантності світ прекрасний і сила людства нескінченна. Якщо вони вас не облили і не образили, але ви все одно роздратовані, потрібно йти до психолога.

Тільки одне «але»: можна бути толерантним, але не дурнем.

Ще я відрізняю і визначаю відморожених батьків і жінок у довгих старих спідницях з гамаком через плече, які свою лінь видають за просвітлення. Вони милі, злегка повітряні і блаженні, але «цей номер зі мною не пройде». Мені абсолютно нічого не варто сказати: «Стежте, будь ласка, за своєю дитиною! І побажати прекрасного сонячного дня шанувальниці Вудстока».

Є й інша крайність. Кожен з нас спостерігав і навіть якоюсь мірою брав участь у з'ясуванні відносин на людях між батьком і дитиною. Батько смикає дитину за руку, витріщивши очі і крізь зуби обіцяє знищити його. Батько думає, що це непомітно, але це помітно. Помітно, що батько не може коригувати дії дитини. Він погано його знає, не розуміє, що робити, і безпорадний. Безпорадний в ресторані, в тому числі.

Але коли безпорадний чоловік, у якого дітей немає (можливо, в принципі їх не хоче), і він прийшов поснідати, а діти бігають і своїми жвавими ногами порушують його спокій, все ускладнюється. Діти не кричать, не обливають всіх гарячим супом, а просто сміються, бігають і насолоджуються життям. Це, безумовно, може дратувати, особливо, якщо життя прекрасне тільки у них. За великим рахунком, ресторан, який радий дітям завжди, позначає це. Тому порада: не ходіть туди, де можуть зіпсувати і без того поганий настрій.

Як ви знаєте, в наших проектах дуже багато дітей, дуже нестерпних, і я спостерігаю найрізноманітніші сценарії. Наші гості дають приводи для цілої книги, а не тільки для цього тексту. Ось мама регулярно ходить з рудим малюком і нескінченно розповідає йому про форму ложки, яка створена з улоговинкою, щоб захоплювати воду, про офіціантів, які замовляють їжу на кухні через комп'ютер, про наші великі вікна та їхнє призначення. Ось дідусь водить внучку на музику і щодня вони випивають одну чорну каву і біле какао. Ось галасливі сім'ї відзначають весілля і поминки. Ось життя. І чим воно краще, тим більше дітей. Ну я так думаю, це мій текст знову ж. Хоча, кожен щасливий по-своєму.

Якщо ресторан декларує і запрошує приходити з дітьми, мають бути:

• пеленальний столик, підставка в туалеті і біля раковини;

• дитяче меню з дуже якісних продуктів;

• офіціанти, які вміють поводитися з дітьми;

• адміністратор або менеджер, здатний надати першу допомогу в екстреній ситуації або коректно пояснити іншим гостям політику закладу.

Як бачите, в моєму списку немає дитячої кімнати. Вона тільки віддалить дитину, яка сподівалася провести час разом з тими, хто за будь-яких розкладів - навіть якщо вони засранці, навіть якщо народили і тепер не знають, що робити, - любить їх і найбільше в світі і дорожить часом, проведеним разом.

Якщо дитяча кімната - це сумна або безглуздо-ентузіазна няня з тупим телевізором в арсеналі, це не дитяча кімната. У таких кімнатах не вистачає седативної крапельниці, інакше діти все розуміють. Їх захотіли позбутися, як кошеняти, яке, коли всі у відпустці, живе в спеціальному готелі.

Нехай кімнати будуть крутими. Нехай майстер-класи стануть смисловими, а не «покласти ковбасу на тісто, ось і піца вийшла». Нехай ми, дорослі, зрозуміємо, що діти не ідіоти і завжди повертають нам те, що ми вклали в них. Тільки з одним уточненням - їхня енергія і міць в тисячі разів крутіша, ніж наша.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше блогів тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.