Підприємці майбутнього: хто вони

2 коментувати
Справжні інноватори думають про глобальні виклики, які стоять перед людством, а не про короткостроковий заробіток та задоволення своїх потреб

Ми часто говоримо про те, що за підприємцями – майбутнє, і що саме вони здатні зрушити економіку з мертвої точки. Проте мало хто замислюється, хто такі сучасні підприємці, якими знаннями і стилем мислення вони повинні володіти, щоб бути здатними перевернути світ. Частіше дискусія на тему підприємництва в Україні обмежується або вимогами до держави про створення якогось міфічного середовища для розвитку, або, ще примітивніше, питаннями податків, точніше, вимогами якщо не скасувати їх повністю, то звести до мінімуму. Складно собі уявити Стіва Джобса, який розмірковує на тему податків і вимагає від держави мораторію на податкові перевірки. Або Річарда Бренсона у складі громадської ради при якомусь міністерстві, який міркує про необхідність проведення реформ. Це люди, які цінують свій час, свободу та справу, якою займаються.

Відверто кажучи, я не знаю жодного успішного підприємця (ключове слово – успішного), який би годинами з захопленням говорив про стратегічне планування або бюджетування, володів високим рівнем знань в області податків і взагалі витрачав на це свій час. Підприємці майбутнього в будь-якому хаосі бачать можливості, наслідують інновації та вміють залучати інвесторів.

Про можливості

В економіці достатку, апологетом якої є Пітер Діамандіс, американський підприємець, співзасновник Міжнародного космічного університету і засновник першого в світі підприємства з космічного туризму Space Adventures, усього буде "занадто", тому колаборація (спільна дія) вітається; люди довіряють один одному, готові ділитися знаннями, охоче йдуть на ризик. Ми ж, у більшості своїй, живемо в економіці дефіциту, де «ніколи не буде достатньо», а тому замість співпраці конкуруємо, до чужинців ставимося з підозрою, не ділимося знаннями і абсолютно не вміємо ризикувати.

Складно собі уявити Стіва Джобса, який вимагає від держави мораторію на податкові перевірки

Виходить, що в економіці розмаїття можливостей надто багато, проте вони «на деревах не ростуть», їх потрібно переслідувати, намагатися попастися їм на шляху, стверджує Нассім Талеб. Отже, потрібно навчитися жити в економіці достатку, створювати життя, повне можливостей, змінювати парадигму мислення від дефіциту до достатку.

Про інновації

Стів Джобс називав інноваціями створення нових ідей для вирішення існуючих проблем. Пітер Діамантіс заснував фонд підтримки революційних інновацій XPRIZE, спрямованих на покращення життя всього людства. Премії присуджуються у чотирьох категоріях: енергетика і навколишнє середовище, освоєння навколишнього простору, освіта і розвиток, біологія і медицина. При цьому деякі з нагород досягають $10 млн. Інновації – це насамперед безперервний рух до підвищення якості життя людей. Підприємець майбутнього буде прагнути позитивно вплинути на життя людей, він буде думати про глобальні виклики, які стоять перед людством, а не про короткостроковий заробіток і задоволення своїх потреб. Підприємець майбутнього ніколи не буде щось робити просто заради грошей. «Необхідність – ось справжня мати винаходу», - говорить Талеб. Робототехніка, 3D друк, синтетична біологія, ДНК медицина, наноматеріали і штучний інтелект – до цього сьогодні прикута увага підприємців майбутнього.

Про інвесторів

Як говорить Нассім Талеб: «інвесторам потрібен фланер, який здатний спіймати удачу за хвіст, замість того щоб загрузнути в бюрократичному болоті». І справді, інвестори інвестують в людей з інноваційними ідеями, а не в бізнес-плани. У своїй книзі «Антикрихкість» Талеб називає бізнес-плани «цвіллю», а стратегічне планування «болтологією»: саме це відволікає від реальних можливостей. «Потрібно ставити на жокея, а не на коня», - складно не погодитися з автором. Однак наша парадигма мислення не дозволяє нам подивитися правді в очі, ми не вміємо зосереджуватися на інноваціях і в болтології часто втрачаємо свої можливості.

Мабуть, нам варто переосмислити історичні інтерпретації інновацій, навчитися працювати з невідомістю, шукати можливості, перетворювати помилки на інформацію, не розмовляти, а діяти, не писати бізнес-плани, а схопити удачу за хвіст.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.