Майбутнє України. Коли країна побіжить на повну силу

16 вересня 2017, 04:01
6727
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна потребує прискорення процесу реформування

Сьогодні я щаслива, що ми подолали найгірші післяреволюційні моменти в економіці. Але я хотіла б Україні кращого. Хоча це вимагає проведення структурних реформ: приватизації, земельної реформи, незалежних суддів, і в першу чергу, це вимагає боротьби з корупцією. Нам потрібне зростання, зростання вимагає інвестицій, інвестиції вимагають закон.

Крок за кроком ми йдемо вперед. Але я побажала б Україні і українському народові більш високих темпів. Зараз нам заважає прискоритися відсутність політичної волі. Це не якась особлива характеристика українського політикуму. Такі рішення – складні для будь-яких політиків. Але ми знаходимося в ситуації війни, люди пожертвували своїми життями, будь то на Майдані, або на фронті. І ми несемо відповідальність, і серйозніше повинні використовувати цей історичний момент, щоб завершити процес реформ.

Дуже важко знайти цю політичну волю. Адже є система, яка працює, і деяких вона влаштовує. Тому нам потрібне чітке бачення ситуації і мужність зруйнувати те, що було, і побудувати щось нове.

Ми говоримо про приватизацію 26 років. Я знаю, що вчора на Нацраді це питання піднімали знову. Мені б хотілося, щоб цей процес завершився, щоб більшість державних організацій стали приватними. Тому що вони є джерелом цієї корупції, вони є частиною неконкурентоспроможної економіки. Україні необхідна земельна реформа – правильна, прозора. Але ніхто не буде вірити в земельну реформу, якщо у нас не буде суддів, на яких не можна буде вплинути. Тому необхідна судова реформа. Все це працює тільки в сукупності.

Український народ бажає побачити початок швидкого економічного зростання, зростання нових можливостей. Я думаю, що всі батьки хотіли б, щоб їхні діти навчалися в Україні і знайшли тут посаду, роботу, яка їх влаштовує. Щоб вони не шукали можливостей десь за кордоном. Думаю, що бажання у всіх одне. Але необхідна політична воля, щоб завершити те, щоб ми почали. І це момент, яким ми зобов'язані скористатися.

Світ рухається своїми темпами. Ми на форумі YES в Києві говорили про світ і про нові світові виклики. Країни, що виходять з кризи, вони зазвичай біжать до своєї мети. Саме біжать – щосили. Я вірю, що так було і з нами після Майдану. Тоді ситуація стала трохи краще, криза вже не така гостра, валютні резерви наповнилися, а гривня стабілізувалася. І ось ми вже не біжимо до своєї мети, а йдемо. І я б хотіла, щоб Україна знову набрала темп, і бігла в повну силу.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 16:04

thumb img
Не лише антибіотики. Що змінить кримінальна відповідальність за продаж ліків без рецепта
Travel

Вчора, 19:43

thumb img
Це місто створене для тривалих прогулянок. Тревел-план для туриста в Копенгагені
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

thumb img
Вітром надуло. Як вчені NASA розгадали таємницю підземних поштовхів на Марсі