Вибори в Держдуму. Що робити Україні

4 коментувати
Після обрання нової Державної Думи РФ потрібно ставити питання про її легітимність, а також про законність прийнятих нею рішень

Міністерство закордонних справ України поінформувало керівництво Росії про неможливість проведення виборів у Державну Думу на українській території. Верховна Рада закликала міжнародну спільноту не визнавати російські вибори на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя. Враховуючи ситуацію, що склалася, позиція української влади щодо російських виборів, абсолютно адекватна.

Як відомо, у відповідь на анексію Криму в 2014 році були припинені права російської делегації в ПАРЄ. На поточній сесії їх повноваження могли відновити, однак на тлі виборів у Держдуму українська сторона отримала додатковий аргумент, щоб опротестувати це рішення. У 2014 році Генасамблея ООН прийняла резолюцію, що підтверджує територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів. Це сильний аргумент для української делегації, щоб не допустити повернення росіян до роботі ПАРЄ.

Крім того, після обрання нової Державної Думи необхідно ставити питання про її легітимність, а також законність прийнятих нею рішень. При цьому потрібно звертатися в усі інстанції: ООН, Раду Європи, ОБСЄ тощо.

Всі знають, що Держдума обирається за пропорційною виборчою системою, проте забувають, що на цей раз вона буде наполовину сформована депутатами-мажоритарниками. Це означає, що і в Криму, і в Севастополі створені одномандатні мажоритарні округи. Виникає запитання, на якій підставі в Держдумі будуть працювати обрані від окупованих територій делегати?

У той же час, Верховна Рада залишається членом Міжпарламентської Асамблеї СНД (МПА СНД). Не розумію, що Україна досі робить у цій структурі. Свого часу Рада однією постановою приєдналася до МПА, точно таким же чином вона може вийти з її складу.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.