Чому так швидко порахували голоси у Кривому Розі

1 коментувати
Людина, яку комісія визнала обраним міським головою, перемогла тільки в одному районі міста

У Кривому Розі має відбутися розгляд апеляції в суді, і дуже багато чого буде залежати саме від рішення суду апеляційної інстанції. Від рішення, яке набуде законної чинності, потрібно буде відштовхуватися всім учасникам конфлікту без винятку: і виборчим комісіям, у тому числі і ЦВК, і кандидатам, і іншим суб'єктам виборчого процесу.

Щоб говорити відносно порушень під час проведення виборів у Кривому Розі, потрібно, безумовно, мати у своєму розпорядженні об'єктивні факти. Але мене насторожує інше: те, що міська комісія встановила результати виборів настільки поспішно. Незрозуміло, куди вони так поспішали.

Сам факт того, що виборчі дільниці закрилися лише о 20:00 в неділю, а вже близько четвертої ранку, якщо я не помиляюся, міська комісія встановила і оголосила результати виборів, як на мене, насторожує. Адже минуло лише вісім годин з моменту закриття виборчих дільниць.

І не можна забувати про те, що в місті є більше 200 виборчих дільниць, а крім них існують ще й районні виборчі комісії. Усім їм потрібно зробити підрахунок голосів, скласти протоколи відповідним чином; районним комісіям – встановити результати голосування і теж скласти протоколи. Тому в мене викликає здивування те, що міська комісія зробила це так швидко.

Відкрито кримінальне провадження за фактом підкупу виборців та підробки документів

Виникає питання: чи не були через такий поспіх допущені якісь порушення або проблеми, яких можна було б уникнути, якби все відбувалося в нормальному, звичайному темпі?

Звичайно, щоб зрозуміти специфіку тих чи інших місцевих виборів, потрібно дуже уважно вивчити ситуацію. Якщо аналізувати Кривий Ріг, то, за моїми попередніми даними, тільки в одному районі перемогла людина, яку міська виборча комісія визнала обраним міським головою. На всіх інших дільницях переміг його конкурент. Наскільки це дивно? Як на мене, це треба досліджувати.

Крім того, наскільки мені відомо, відкрито кримінальне провадження за фактом протиправного втручання у виборчий процес як шляхом підкупу виборців, так і підробки документів. Думаю, в наявній ситуації результати цього розслідування також відіграють важливу роль.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.