Чому я проти позачергових виборів

2 коментувати
Я противник проведення позачергових парламентських виборів у 2016 році, але не з політичних міркувань, а з чисто практичних

По-перше, де обіцяний під час Революції Гідності новий закон про вибори до ВР України на пропорційній основі з преференціями (відкритими списками)? Пригадується, хтось начебто хотів прийняти подібний закон ще на першій сесії парламенту; зараз уже завершується третя.

По-друге, чи усвідомлюємо ми, що запровадження нової виборчої системи це не рівноцінно вмиканню електричної лампочки і що для цього потрібен перехідний період для напрацювання, як мінімум:

а) достатньої підзаконної нормативної бази

 б) навчання потенційних учасників виборчого процесу

в) серйозної модифікації ЄІАС "Вибори"?

По-третє, чи розуміємо ми, що у разі залишення існуючого виборчого закону (за пропорційно-мажоритарною виборчою системою) за умов окупації АР Крим та міста Севастополя, а також війни на Сході України ми не зможемо обрати усіх 450 народних депутатів України і не дорахуємось щонайменше 30 нардепів?

Це ще дуже оптимістичний прогноз. У цьому зв'язку виникає наступне питання: цей чинник спрощує чи ускладнює процес формування коаліції у ВР Україні, а в подальшому - стійкого Кабміну?

Як один з організаторів виборчого процесу хочу почути відверті відповіді на конкретні практичні питання. Безвідносно до політичних симпатій чи антипатій, що є виключною монополією виборця.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.