Чи здатна Україна провести вибори в Донбасі

3 коментувати
Без контролю над кордоном, повного роззброєння і виведення іноземних військ вибори неможливі

Прийняття рішення про проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей - в першу чергу справа парламенту. Тому, перш ніж аналізувати їх, потрібно дочекатися рішення Верховної Ради, яка має своєю постановою призначити такі вибори.

Але необхідною передумовою для проведення виборів на окупованих територіях Донбасу має стати повне роззброєння, виведення іноземних військ, закриття кордону та забезпечення безпеки представників виборчих комісій, виборців, журналістів та інших працівників ЗМІ, а також спостерігачів.

Є ряд умов, без яких про вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей говорити безглуздо. Якщо їх не виконають, не можна буде назвати те, що відбувається, реальними виборами.

На вулицях не повинно бути людей із зброєю, за винятком випадків, коли ця зброя належить їм за законом – я маю на увазі представників правоохоронних органів та СБУ. Це перший момент. Другий момент: виборчі дільниці повинні бути взяті під контроль представниками силових структур, щоб не було ніяких ризиків. Не дай бог прийде який-небудь людина зі зброєю і почне з'ясовувати стосунки. Цього ні в якому разі допускати не можна.

Говорити про проведення виборів в 2015-му році не варто

Коли по вулиці ходить незрозуміло хто з зброєю, про виборчий процес говорити не доводиться. Він апріорі неможливий.

Більш того, в цьому році суто з технічної точки зору, вибори, на мій погляд, неможливі. На це просто не вистачить часу. Лідери самопроголошених республік, так званих ДНР і ЛНР, цілий рік займалися незрозуміло чим, замість того, щоб готувати ґрунт для проведення виборів.

За цілий рік вони так і не створили необхідних для проведення виборів передумов, тому говорити про їх проведення у 2015 році не варто, можливо, вийде в 2016 році, але, знову ж таки, спочатку необхідно прибрати озброєних людей з вулиць. Без цих передумов нормальних виборів не буде.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.