Що стоїть за арештом Корбана

10 коментувати
Найближчі дні покажуть, чи здатні політичні лідери реально змінити олігархічну систему на європейську
Рівень 1. Затримання Корбана не могло не статися. Все його життя було грою не по правилах і не по закону. Він завжди був під прицілом силових структур: від рейдерства до вбивства.

У Корбана проте був шанс змінити життя. Він дійсно був ключовим діячем Дніпропетровської ОДА у найважчі часи війни. За багато із тоді зробленого він заслуговує на повагу. Проте бізнес-діяльність за межею фола тривала.

Проголосивши гасло "Патріотам можна все", Корбан і Ко перевели рейдерство з юридичної площину у силову, по суті бандитську.

Все це, за прикладом земляка Павла Лазаренка, прикривалося бурхливою політичною риторикою і планами створення власного політико- феодального виборчого утворення. В цих обставинах, при наявності десятків підстав, затримання Корбана не могло не статися.

Рівень 2. Або силовики серйозно вдарять по членах банди Януковича, або у нас будуть нові силовики. Саме недоведеність цих справ викликає критичне сприйняття затримання Корбана. Кримінальних проваджень щодо відомих екс- урядовців ПР так само багато, як і проти Корбана. Що заважає їх реалізувати - саботаж, непрофесіоналізм чи маневри, не важливо. Важливо розуміти, що без негайного покарання минулого зла неможливо отримати підтримку на загальну деолігархізацію. Час пішов на дні. Або силовики серйозно вдарять по членах банди Януковича, або у нас будуть нові силовики. Або новий парламент.

Або силовики серйозно вдарять по членах банди Януковича, або у нас будуть нові силовики

Рівень 3. Україна буде або європейською, або олігархічною. На Майдані ми знищили мафію, що грабувала країну в цілому. Зараз відбувається спроба знищити можливість грабувати країну через монополії. Лише по Укрнафті бюджет недоотримав 9,6 млрд. По ДТЕК чи груп DF - не менше. Олігархам це не подобається. Вони смикають за ниточки всю свою агентуру. Її багато.

Господарі поставили завдання - розпуск парламенту і обрання нового під їхню слухняну більшість. Найкраще - з ліквідацією посади президента або з обранням його у парламенті. Для олігархів це означатиме відновлення договірного дерибану. Для українців - скасування мрій про ЄС. Зупинити цей сценарій можна, лише опираючись на суспільство. Його підтримка можлива лише через послідовне покарання старих і нових казнокрадів. Найкраще - попарно. І на фоні ефективних проєвропейських реформ.

Найближчі дні дадуть нам відповідь на те, чи здатні політичні лідери реально змінити олігархічну систему на європейську.

Завдання усіх - домовлятися, а не закликати на домашню війну.

А Корбан? Я б особисто його, як і Мосійчука, взяв би під домашній арешт. Все інше - суд.
Днями внесу проект про суд присяжних.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Юрій Луценко
Юрій Луценко

Народний депутат, екс-міністр внутрішніх справ України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.