Чого досягла Україна на переговорах у Парижі

0 коментувати
Чого досягла Україна на переговорах у Парижі
Це не перемога і не зрада. Це процес припинення кровопролиття і план відновлення державного суверенітету України

Після зустрічі з президентом та іншими учасниками переговорів нормандської четвірки склав своє бачення ситуації.

Путін приїхав у Париж з метою зняти санкції ЄС і примусити Київ визнати окуповану частину Донбасу, залишивши там військові підрозділи, ворожі до України.

Порошенко у Парижі продовжував підкреслювати, що Москва не виконує Мінських угод, а, отже, міжнародні санкції мають бути продовжені.

Президент Олланд та канцлер Меркель підтримали українську стратегію і зосередились на виконанні ключових пунктів Мінська-2:

- відвід військ для встановлення перемир'я;

- проведення виборів в окремих районах Донбасу;

- виведення окупаційних військ та найманців;

- передачі державного кордону під український контроль.

П'ятигодинні переговори привели до того, що сторони погодили:

Путін приїхав у Париж з метою зняти санкції ЄС і примусити Київ визнати окуповану частину Донбасу

Передачу під контроль спеціальної місії ОБСЄ не тільки буферної смуги зіткнення, а всієї території, де розміщуються війська, включно з держкордоном України - РФ. 
Для цього місія ОБСЄ буде значно збільшена. Відтепер забороняється ведення радіо- електронної боротьби проти систем контролю ОБСЄ. Протягом 41 доби має відбутися загальне відведення танків, мінометів і тому подібного. До ймовірних виборів має відбутися повний вивід російських військ, що мають засвідчити контролери ОБСЄ на кордоні.

Скасування фейкових виборів так званих ЛНР-ДНР. Вибори в окремих районах Донбасу мають пройти через 90 днів після прийняття спеціального закону. Чому спеціального? Бо там має бути забезпечено право біженців з Донбасу голосувати на території нинішнього свого проживання. Там мають бути також відображені ключові критерії ОБСЄ - участь у виборах політичних сил, зареєстрованих українським Мінюстом та забезпечення функціонування українських ЗМІ та партій на території виборів.

При цьому сторони констатували, що питання амністії та особливостей майбутнього самоврядування вже врегульовані. Нагадаю: особи, що скоїли вбивства, ґвалтування та інші важкі злочини, амністії не підлягають.

Підсумок 1. Переговори у Парижі дають можливість уже зараз перевести режим припинення вогню в стійке перемир'я.

Підсумок 2. Переговори підтвердили обов'язковість виведення російських військ та найманців до кінця поточного року як передумови для ймовірного скасування санкцій.

Підсумок 3. Умови, порядок і терміни проведення виборів на тимчасово окупованих територіях є виключною компетенцією Верховної Ради України. Впевнений, що без виведення окупаційних військ, роззброєння місцевих бойовиків, забезпечення функціонування українських партій і ЗМІ - вони неможливі.

Переговори в Парижі - це не перемога і не зрада. Це процес припинення кровопролиття і план відновлення державного суверенітету України.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Юрій Луценко
Юрій Луценко

Народний депутат, екс-міністр внутрішніх справ України

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.