Як Україні позбутися «стокгольмського синдрому»

5 коментувати
Що більше буде хороших прецедентів, то менше українці кричатимуть про «зраду» та «все одно вони всі крадуть»

Українці ненавидять корумповані та бездіяльні державні органи, але сприймають у штики й кожну реформу – від нової поліції до перейменування вулиць. Що має прийти замість стокгольмському синдрому?

Стокгольмський синдром, як відомо, – це дружба заручника з викрадачем. У масштабах української нації це радше нагадує ностальгію за катом. Так, наразі все дуже погано, але змінювати нічого не потрібно, «бо ще гірше вийде».

Нова поліція не бере хабарів і допомагає на дорозі? Та вони не навчені, б'ють кийками безхатченків-алкоголіків, а протоколи ДТП оформлюють по три години.

Нарешті перейменували Дніпропетровськ та знесли пам’ятник чекістам у Києві? Тепер кожній бабці доведеться витрачати кревні на заміну документів, «краще б дороги відремонтували», та й взагалі -  давайте перейменуємо місто на честь Дніпра та апостола Петра.

Депутати проголосували за те, щоб усіх суддів обирали на відкритих конкурсах, а громадськість могла впливати на їх призначення? Та хто їх обиратиме, та їм зарплати призначили в 300 тисяч на місяць, і взагалі, не можна призначати судити непрофесіоналів.

І не хочуть критики згадувати, як вимагали хабарі ДАІшники, яке відношення до Голодомору мав Петровський та як із зали суду звільнили командира «чорної роти» Беркута Садовника, прямо причетного до розстрілів на Майдані.

Чим же можна замінити цей стокгольмський синдром? Психологи кажуть, що стокгольмський синдром не потрібно «лікувати», він зникає разом із обставинами, в яких з’явився. Приберіть нападника,  і жертва не буде відчувати до нього симпатії.

Критики не хочуть згадувати, як вимагали хабарі ДАІшники та як із зали суду звільнили командира «чорної роти» Беркута

У кого в заручниках українці? У корумпованого нефункціонального державного апарату. Не можна просто так позбутися державного апарату, його необхідно чимось замінити у нашій свідомості. А перед «заміною» людину краще вивести з депресивного стану. Шлях до цього лежить через нехай дрібні, але яскраві позитивні події: відмову від російського газу, перемогу Джамали на Євробаченні, повернення в Україну Надії Савченко, перші сто тисяч тендерів в системі онлайн-закупівель ProZorro.

До речі, про, здавалося б, недоречну згадку щодо ProZorro. Під обговоренням чергової недоробки системи в Facebook з’явився показовий коментар: «Все, що я знаю про цю систему, це те, що в нашій лікарні пацієнтів стали хоч якось годувати, тому що продукти стали закуповувати за нормальними цінами без відкатів, а ще те, що йод закупили за ціною в десять разів нижче торішньої».

Що більше буде таких прецедентів, то менше українці кричатимуть про «зраду» та «все одно вони всі крадуть». Коли ти маєш інструмент, що дозволяє міняти щоденне життя, увага буде зосереджена на конкретних діях, покращенні умов побуту, підвищенні рівня доходів та асоціюванні себе з народом, який не плаче  за трагедіями минулого, як це нещодавно сформулював Вакарчук, а покращує своє життя сам.

Зрозуміло, що такий шлях не пройти за рік чи два. Хрестоматійний біблійний приклад ходження єврейського народу 40 років по пустелі показує, що для появи «нової України» – країни без шароварщини та корупції – знадобиться зміна поколінь.

Але позбутися стокгольмського синдрому в собі можна вже зараз. Для цього потрібно долучатися до реформ, як це робить для своєї громади 63-річна полтавчанка Олександра Шереметьєва: «Шановні песимісти, одійдіть і не мішайте нам». Це єдина правильна заміна стокгольмському синдрому.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Ілля Лукаш
Ілля Лукаш

Журналіст

Інші погляди автора

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.