Новорічні свята і COVID-19. Поради українцям
Якщо б березень 2020 року стався у грудні — моя позиція була б однозначна: зробити жорсткий карантин, який би не дозволяв масових заходів, які у нас є зараз
Коли говорити про нинішній грудень, з урахуванням усього, що ми пережили з березня, то тут не повинні забувати про таку річ, як пандемічна втома. Вона характерна для країн усього світу. Ми могли б заборонити урядовим рішенням ярмарки, новорічні ялинки, але був би жорсткий супротив, і люди могли б не дотримуватися обмежень.
Тут головне — суспільна відповідальність. Я у неї вірю. Коли до мене, як до головного санітарного лікаря приходять ресторатори, рітейлери, представники індустрії розваг і кажуть: «Ми будемо працювати. Нам потрібні чіткі правила для того, щоб запобігти поширенню коронавірусу». Сідаємо разом. Прописуємо ці норми.
Можливо, десь ми йдемо на поступки, десь і вони поступаються. Коли я через тиждень приїжджаю в Києві у популярний торгово-розважальний центр і бачу, що жодна з норм не виконується. Це безвідповідальне ставлення власника бізнесу. І таких ситуацій у нас велика кількість. Тому ми запровадили карантин вихідного дня, що дозволив збити зростання епідемічної кривої. Як нас тільки за це не критикували, але був карантин, і є результат. Кількість випадків зменшилася.
Ми розуміємо, що зараз питання у тому, щоб люди трошки відпочили від пандемічної втоми, ми анонсували, коли в нашій країні буде жорсткіший карантин. Він розпочнеться з 8-го січня. Ми закликали усіх свідомо поставитися до різдвяних і новорічних свят. Святкуйте, але все має бути в міру, і після цього ми маємо закритися для того, щоб підготуватися до можливого зростання захворюваностей на грип та ГРВІ, серед яких може бути і коронавірус. Це така стратегія уряду, що стала всім відома на початку грудня.
Давайте розпочинати кожен із себе. Ми з дружиною, наприклад, по новорічні подарунки приїхали о 9-тій ранку в магазин. Інші подарунки купимо онлайн. Я не поїду до своїх батьків і до батьків дружини. Такі речі може зробити кожен і загалом допомогти нашим медикам — дати їм можливість також відпочити.
Повне інтерв'ю Віктора Ляшка слухайте в програмі Новий вечір Дмитра Тузова на Радіо НВ: