$100 у паспорт. Як іноземцю отримати українську візу

3 коментувати
Україна систематично паплюжить свій міжнародний імідж і відвертає іноземних туристів, інвесторів, студентів, які мали б привезти в країну валюту

«Чи проводила держава Україна дослідження складності отримання візи для іноземного туриста? Чи потрібні в Україні хостели, готелі, малий туристичний бізнес? Чи реформується система, і чи взагалі вона змінилася за 25 років? Чи, можливо, й далі відтворює існування Радянського Союзу? Це невеличке приватне дослідження, ймовірно, дасть вам відповіді на подібні питання» - пише у своєму Facebook український мандрівник Богдан Логвиненко.

Одноразова віза в Україну коштує мінімально $100. Віза потрібна навіть для громадян Сінгапура, Австралії, Нової Зеландії та інших в десятки разів заможніших країн світу. Її мають виготовляти протягом двох тижнів (на практиці - не менше місяця). Є прискорена процедура (3 дні, що на практиці - 2 тижні) і багаторазова віза, що коштує $200 - її отримують протягом двох тижнів. Описані терміни українські консульства зривають майже завжди, чим часто ставлять туристів у безвихідне становище.

Протягом останнього року іноземцями зафіксовані факти давання хабарів для отримання української візи. $100 офіційно, плюс $100 у паспорт - і у вас прискорене отримання візи.

Потрібен переклад паспорту з англійської на українську. Ви можете в це повірити?

Чому вони не зверталися в прокуратуру? А прокуратура приймає заяви англійською? В неї є сайт англійською? Туди можна звернутися, надіслати електронну скаргу? Про це знають іноземці? Я відвідав 54 країни світу і у мене не було жодного подібного інциденту. Коли про це говорять іноземці, які потрапили в Україну саме таким чином, переповнюють злість і сором.

Як громадянину України отримати візу до Шрі-Ланки? Можна онлайн за 20 хвилин заповнити анкету і оплатити $35. Можна прямо на кордоні. Для цього не потрібно жодних документів, крім зворотного квитка і $40. Шрі-Ланці потрібні туристи, навіть з такої бідної і небезпечної країни, як Україна, в якій вже два роки триває війна і існують неконтрольовані території. До речі, для більшості країн світу у Шрі-Ланки є 2-денний безкоштовний транзитний штамп, зокрема й для громадян України. Це збільшує транзитний потік через аеропорт Коломбо. В Україні ж транзитний потік через п'ятірку міжнародних аеропортів, побудованих за державні гроші, нікому не цікавий.

Як громадянину Шрі-Ланки отримати візу до Європейського Союзу? Дуже легко. У консульстві країни ЄС, протягом тижня. На практиці кільком громадянам Шрі-Ланки німецьку та італійську візи видавали за 3-4 дні.

Як громадянину Шрі-Ланки отримати візу до України? В Коломбо існує українське консульство, але візи воно не видає. Якщо там дуже «попросити», звідти напишуть рекомендованого листа до консульства в Делі (Індія). В Коломбо також проінструктують, які документи громадянину потрібно зібрати, аби підготуватися до візиту в Україну.

В консульстві у Делі громадянину Шрі-Ланки скажуть, що консульство в Коломбо вони «не знають», рекомендаційні листи від них викидають на смітник. Інструкції, які вказані на сайті консульства у Делі, а також ті, які були видані консульством у Коломбо, виявляться неповними.

Отримати запрошення від українця

Якщо іноземець хоче отримати туристичну візу і в нього немає контактів громадських організацій, які могли б його запросити за «спрощеною процедурою», слід знайти фізичну особу, яка піде в Міграційну службу при МВС України робити запрошення. Сайт служби, що видає іноземцям запрошення, існує лише українською. Служба існує для створення корупційних схем.

Щоб зробити це нещасне запрошення, фізична особа має показати біля $8000 (сума може бути неточною або втрачати актуальність, офіційно вона не зафіксована ніде) на рахунку. Крім цього, з банку український громадянин має принести довідку про обіг коштів на рахунку в еквіваленті не менше $30 на день. Обидві довідки на практиці можна зробити в туристичних компаніях за $10 за штуку - печерна корупція.

Потрібні також виписки з ЖЕГу, місця роботи, місця прописки тощо - усього 15 довідок для того, щоб зробити іноземцю одне запрошення. На практиці громадянин України може витратити на це від кількох днів до тижня. Одна з платіжок - 70 грн на «канцелярські витрати», яку Міграційна служба змушує оплатити заявника, який лише хоче запросити туриста в Україну на кілька днів.

Потрібен переклад паспорту з англійської на українську. Ви можете в це повірити? Переклад завіряють тільки обрані компанії перекладу за $10-20 за переклад. Громадянин України може принести «неправильний» переклад чи «неправильне» завірення, не «по формі» - корупція.

Коли всі документи вже зібрані і принесені до Міграційної служби, вони все ще не можуть їх прийняти. Потрібна папка формату «Справа №» і підшиті в неї всі документи, плюс нотаріально завірені копії. Корупція, корупція, корупція. Вітаємо іноземних гостей в реконструкції ХІХ століття.

Громадянину України для іноземця слід зробити страховку в українській страховій. Міжнародна страховка не підходить для Міграційної служби.

Після подачі всіх документів слід чекати щонайменше два тижні. Час видачі запрошення не повідомляється. На практиці громадянин може ходити десяток разів у Міграційну службу, стояти в черзі, витрачати робочий час для того, щоб запитати, чи готове вже запрошення. Нечесний громадянин може вкласти кілька купюр в «Справу №» і залишити свій номер - тоді час можна зекономити. Корупція.

Отримати візу в Делі

Громадянин Шрі-Ланки приходить в консульство в Делі, консула на роботі немає в робочий час, стоїть черга і штовханина. Коли буде консул, ніхто не знає - всі стоять і чекають. Чергу можна оминути (за гроші).

Коли людина потрапляє в консульство, її заводять в підвал, де іноземний турист знаходиться за решіткою і через решітку, як у в'язниці, говорить із консулом. Консул грубіянить, натякає на хабар, говорить, що документів несподівано не вистачає. Існують випадки безпідставних відмов у видачі української візи людям, які планували налагодити міжнародний бізнес з українськими партнерами. Статистика відмов не публікується офіційно.

Для того, щоб полетіти у Делі громадянину Шрі-Ланки, згідно з інформацією, наданою в бездіяльному консульстві в Коломбо, а також офіційною інформацією з сайту консульства в Делі, слід взяти квитки (які неможливо обміняти) на лоукост в дві сторони, з розрахунку на те, що у Делі доведеться провести два тижні із запасом у кілька днів. В результаті візу за два тижні не видають, тому що цей громадянин не вкладає у паспорт $100. В день видачі слід знову вистояти чергу і почекати, поки тобі скажуть: приходьте в наступний понеділок. У понеділок скажуть: приходьте в середу. В середу - в п'ятницю, в п'ятницю - в понеділок.

Це може тривати додаткові два тижні. В результаті зацікавлений в Україні турист втрачає квиток на літак, має оплачувати проживання в іншій країні, може втратити роботу, не може нікуди поїхати, оскільки консульство України безпідставно затримує його паспорт. Все це можна вирішити за гроші.

Що маємо в результаті?

  1. Закриту, одну з найбідніших країн світу, через яку не можна літати, яку не потрібно відвідувати, якщо тільки не «дуже треба».
  2. Громадянин Шрі Ланки отримає лише одноразову візу на місяць, ймовірно, одну з найважчих віз у світі. При цьому віза навіть зовнішньо застаріла і не достатньо захищена, на ній немає навіть фото. Важче потрапити, ймовірно, лише в КНДР.
  3. В процедурі, яку Грузія, Сінгапур, Гонконг, Малайзія і безліч прогресивних туристично-орієнтованих країн світу замінили на кілька кліків у Інтернеті, Україна досі зберігає печерні департаменти, що живуть із хабарів.
  4. В Україну дозволений безвізовий в'їзд з країни-агресора та країн-союзників агресора. Натомість, потрібна віза для деяких країн першого світу. Відповідно, в Україну справді потрапляють лише громадяни ЄС, США, Канади, Японії і кількох країн, з яким убога українська дипломатія за 25 років таки уклала двосторонні угоди - таких країн, у порівнянні з тією ж сусідньою войовничою Росією, значно менше.
  5. Україна систематично паплюжить свій міжнародний імідж і відвертає іноземних туристів, інвесторів, студентів, які мали б привезти в країну валюту.
  6. Українські дипломати вчаться в радянських університетах, у радянських викладачів - це закрита каста, в яку потрапити неймовірно складно. В українських консульствах і посольствах працюють діти, брати і свати радянських українських дипломатів. В багатьох українських дипломатичних установах не говорять мовою країни, у якій працюють. Іноді не володіють достатньо навіть англійською. До деяких дипломатичних установ потрапляють політичні функціонери, що часто не розуміються на специфіці регіону, не проходять відповідного навчання і посилаються туди з політичної волі.

Я вже не вперше пишу про грубі зловживання в українській дипломатичній службі і системі міграційного контролю. Ці публікації набирають неабиякого резонансу, але зі мною жодного разу не контактувала прокуратура, Антикорупційне бюро чи яка-небудь Рада реформ.

Кілька прикладів того, як це могло б бути, якби совок було демонтовано не тільки в назвах вулиць і пам'ятників, а країна підтримала всесвітній тренд лібералізації візових правил і щорічного росту туризму:

Грузія. Після Революції троянд для більшості країн світу віза до Грузії була відмінена, термін перебування без візи подовжений до одного року. В Грузію можна отримати електронну візу за кілька годин, вона приходить онлайн. Існує лише три країни світу, для яких ускладнене отримання грузинської візи: Венесуела, Сирія, Нікарагуа.

Малайзія. На початку 2000-х Малайзія відмінила візи для більшості країн світу, крім десятка найбідніших із Середньої Африки та Ізраїлю, який не має дипломатичних відносин з мусульманською державою. Минулого року Малайзія увійшла у п'ятнадцятку найбільш туристичних країн світу, перетворилась на лідера регіону і обігнала розкручений Таїланд. Малайзія відмінила візи і для українців, а Україна досі цього не зробила у відповідь, хоча за рівнем доходів малазійці вже в п'ять разів багатші за українців.

Текст публікується з дозволу автора

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.