Літак-розвідник у Криму. Що задумав Кремль

22 грудня 2015, 17:37
5832
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Літак-розвідник у Криму. Що задумав Кремль - фото
Україні посилають сигнал, що бойовики за підтримки сил РФ можуть будь-якої миті перейти в наступ

З'явилися повідомлення про те, що 21 грудня російський літак-розвідник пролетів вздовж усього російсько-українського кордону і залетів у повітряний простір України в районі Чорного моря. Наскільки я розумію, в даному випадку ситуація була в тому, що летів він над Кримом. Такі повідомлення – наслідки того правового абсурду, який зараз відбувається. Нібито війна є, порушення є, але в той же час їх немає.

Щоразу, коли з'являються подібні повідомлення, так і хочеться нагадати про прекрасний приклад, поданий Туреччиною щодо того, як саме потрібно захищати недоторканність кордонів і державний суверенітет. Це щодо порушень меж повітряного простору і присутності іноземних військ на території України.

Зараз по лінії зіткнення відбувається загострення, але поки рано говорити, як будуть розвиватися події далі, оскільки на даний момент склалася в Донбасі ситуація повністю вписується в логіку замороженого конфлікту.

Можна, наприклад, звернути увагу на конфлікт у Нагірному Карабасі – там інтенсивність сутичок приблизно така ж, як на Сході України, а в окремі дні може бути і вища, але, тим не менш, конфлікт вважається замороженим.

Путін намагається грати роль миротворця і борця з терористами

Дії Росії і активізація обстрілу позицій українських військових в останні два дні - розвідка боєм, утримування нас в напрузі. Більше того, крім факту бойових зіткнень, є доповіді про те, що ведеться активна бойова підготовка з боку противника. Це сигнал Україні, що будь-якої миті, якщо в Кремлі буде прийнято таке рішення, суперник може перейти в наступ.

Якщо розглядати не лише військові чинники, поки для Росії такий наступ невигідний: справа не тільки в тому, що багато ресурсів йде на сирійську кампанію, але і в тому, що Путін зараз намагається грати роль миротворця і борця з терористами.

Крім того, до прийняття Радою ЄС рішення про продовження санкцій він сподівався на їх перегляд. Як вчорашнє рішення Євросоюзу (санкції проти Росії продовжені ще на шість місяців) вплине на поведінку Кремля і його тактику у Донбасі – нам незабаром належить дізнатися.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:30

thumb img
Кулі і кислота. Історія організатора розстрілу останньої російської імператорської сім'ї
Країни

Вчора, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro